Členové skupiny Nightwork se nechají zavřít do zoo

Zoo PrahaOpravdu je to tak! Zatímco se jedni budou smát, ostatní si možná poklepou na čelo, co se to zase vymýšlí za blbost. Tahle akce má však dobrý úmysl a zcela originální nápad. Kapela Nightwork se rozhodla zapojit do záchrany ohrožených druhů zvířat opravdu netradičním způsobem – členové budou vystaveni v krátkodobé expozici pražské zoo jako zástupci druhu Homo sapiens nightworki. Přijďte se na ně podívat.


Od neděle 24. do pondělí 25. července otevře Zoo Praha krátkodobou a vskutku jedinečnou expozici, ve které se představí všech šest členů skupiny Nightwork. Samozřejmě nebude chybět ani bohatý program v podobě komentovaného krmení či večerní vycházky. Při té budou moci návštěvníci sledovat aktivitu zpěváka Vojty Dyka, kytaristy Jakuba Prachaře, klávesistů Františka Soukupa a Honzy Maxiána, bubeníka Ondřeje Sluky nebo basisty Jakuba Antla.

Zoo PrahaA aby to nevypadalo, že je tento ohrožený druh němý, uskuteční se v pondělí 25. července od 17 hodin speciální a údajně velmi tichý koncert skupiny Nightwork. Ptáte se sami sebe, k čemu je celá tato akce dobrá? Cílem projektu je nejen zabavení všech šesti členů kapely netradiční zábavou, kterou tak rádi vyhledávají, ale i potěšit návštěvníky zoologické zahrady a ukázat jim originálně pojatý výběh. Hlavní snahou pak bude získání potřebných prostředků na ochranu ohrožených druhů zvířat. Přispět můžete i vy zakoupením triček, samolepek a také speciálních adopčních certifikátů „Homo sapiens nightworki“. Výtěžek z prodeje bude poukázán na sbírkové konto Zoo Praha, které dostalo název „Pomáháme jim přežít“.

Z tohoto konta pražská zoo pomohla například strážcům pralesa v Kamerunu, když jim poskytla materiální vybavení. Kamerunští ochránci se starají o gorily a další živočichy, kteří jsou častými oběťmi útoků místních pytláků. Zoo Praha financovala také vydání a distribuci vzdělávacích a osvětových materiálů o gorilách v zemích střední Afriky. Díky těmto prostředkům se také podařilo uhradit část nákladů spojených s převozem koní Převalského do jejich původního domova, do Mongolska.

Zoo PrahaNezapomeňte tedy, už tuto neděli 24. a pak v pondělí 25. července na vás v pražské zoologické zahradě čeká speciální expozice, na které uvidíte všech šest členů skupiny Nightwork. Otevírací doba je od 9 do 19 hodin. Dospělí zaplatí za vstupné 150 korun, za děti do 3 let neplatíte nic. Pokud půjdete jako čtyřčlenná rodina (2 děti a 2 dospělí), bude vás to stát 450 Kč, junioři od tří do patnácti let, studenti a důchodci mají vstupenku po 100 korunách. Jestli jste však dosáhli věku 70 let, zaplatíte pouze symbolickou 1 Kč. V zoologické zahradě je návštěvníkům k dispozici také lanová dráha, rozhledna Obora, parkoviště, vyhlídkový vláček nebo průvodce pro večerní procházky.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky akcí

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Festival Okoř se znovu vrací na scénu
Benátská noc přivítá Nightwork i Lucii Bílou
Vojtěch Dyk: Přes léto toho budu mít hodně
Patricii pokřtí debut kapela Nightwork

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání