Sázavafest má i letos co nabídnout

SázavafestSázavafest se nezadržitelně blíží, a proto je na místě pořádně se připravit. Že jste na této akci ještě nebyli? Tak to honem musíte napravit, protože tento tradiční festival načíná novou desítku a stále má čím překvapit.


Letošní, jedenáctý, ročník stále odkrývá novinky, které potěší návštěvníky festivalu. Jestlipak bude speciálnější, když se jedná o vstup do nového desetiletí? Ve své podstatě ano. Představí se zde Věra Bílá, o níž se v poslední době spíše mluvilo jako o zmařeném talentu, jehož sláva již pohasla. Nabízí se i další obnovená formace v podobě Dary Rolins a Dana Bárty, kteří za sebou mají projekt  Sexy Dancers, jenž slavil úspěchy na konci devadesátých let. Stojí za to, jít se podívat i na Jiřího Schmitzera, který je spíše introvertní povahy, ovšem jeho hudební projev a vtipné historky vytváří skvělé vystoupení. Autorské čtení spisovatele Michala Viewegha je pak třešinkou na dortu tuzemských umělců. Z těch zahraničních vybereme třeba Kosheen se svou čerstvě nahranou desku nebo Irie Révoltés, kteří patří k nejlepším evropským reggae kapelám. Právě reggae je totiž  jedním z námětů současného Sázavafestu, tak se skutečně návštěvníci mají na co těšit.     

SázavafestJak vznikl Sázavafest?

Sázavafest má podtitul multikulturní festival. Onou multikulturalitou se pak nabízí různé typy kulturního vyžití - tedy hudba, divadlo, výstavy, film, autorská čtení nebo workshopy pro příchozí. Největší dominantou je hudební ztvárnění, které provází celým festivalem a na které jsou návštěvníci zvyklí. I zde je pak na výběr z nejrůznějších stylů. Festival si za svou desetiletou historii vybudoval takové renomé, že na něj rádi zavítají tuzemští interpreti i zahraniční hvězdy. Byli zde například Leningrad Cowboys, Papa Roach, Ivan Král, Chumbawamba a z českých interpretů jste mohli vidět Monkey Business, PSH, MIG 21, Tata Bojs, Michala Horáčka a KUDYKAM, Nightwork a další.

Od roku 2005 navíc Sázavafest funguje ve čtyřech sezónních typech - Jarní Sázavafest, Sázavafest Battle, Letní Sázavafest a Podzimní Sázavafest. Za dobu svého konání se pak objevil na více místech, jako je Týnec nad Sázavou, areál Ostrova na Sázavě, Kácov nebo nyní Benešov. Zde si tedy nenechte ujít akci, na kterou si lidé berou i dovolenou a oslavte vstup do nového desetiletí tohoto festivalu. 


Text: Aneta Šimonková
Foto: Sázavafest

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání