Festival Okoř se znovu vrací na scénu

 

OkořOblíbený rockový a folkový open air festival měl sice roční pauzu, ale nyní se už vrací v plné síle pobavit své příznivce. Pokud byste si rádi přes léto vyrazili na nenáročnou akci nebo chcete vyzkoušet jaké je kouzlo hudebních slavností, ale vícedenní párty jsou pro vás příliš náročné, vyrazte na Okoř. Jednodenní festival vás přivítá příjemným prostředím, přátelskou atmosférou a kvalitní muzikou. Kdo se nám letos předvede na hudební scéně?

 

Okoř
Když loni v létě organizátoři oznámili oficiální zrušení dalšího ročníku Okoře, zavládlo nejen všeobecné překvapení, ale u mnohých i smutek. Potíže spojené s místem konání se však bohužel nepodařilo vyřešit, a tak si museli fanoušci jednodenního open air festivalu počkat ještě o rok déle. Vše se ale podařilo vrátit do starých kolejí a Okoř připravuje další kolo. To se tentokrát uskuteční v sobotu 20. srpna a kde jinde by se konalo než v malebném prostředí stejnojmenné zříceniny hradu.

Programem bude tradičně provázet sympatická Šárka Kubelková. Areál bude otevřen od 13 hodin. Na prvního interpreta se můžeme těšit už o hodinu později, ale nebojte, ticho do té doby rozhodně nebude. A kdo letos zahájí okořské veselí? Mikrofonu se ujme usměvavá Debbi, která přítomným ukáže, že nemá jen ohnivé vlasy, ale i duši a umí rozparádit každého posluchače. Publikum si poté převezme Vypsaná fiXa. A jak je známo, tahle partička rozhodně nikomu nedopřeje oddechu. Stejně tak jako Tomáš Klus, který svými chytlavými rytmy a vtipnými texty zaručeně pobaví.

OkořNa stagi se pak vystřídají také skupiny Gipsy.cz, Eddie Stoilow, Čechomor a Nightwork, kteří určitě zase vymyslí nějakou pořádnou psinu. A zda přijedou v teplácích? To uvidíte sami. Trochu oddechu si dopřejeme s písničkářem Xindlem X. Ten své příznivce zaručeně neošidí o známé hity „Anděl“, „Dysgrafik“ nebo „Láska v housce“. A následně přijde ještě jedna velká hvězda v podobě kapely Chinaski. Kluci přes léto provzdušnili svůj repertoár, ustoupili od známých ohraných hitů a razí cestu spíše skladbám z jejich novějších alb. Nějakou tu starou dobrou pecku ale určitě zahrají také. Hudební program uzavře Panika a kolem druhé ráno definitivně Děda Mládek Illegal Band.

A jak je to se vstupným na Okoř? Momentálně jsou lístky v prodeji až do 19. srpna za 400 korun v síti Ticketportal. Na místě se pak budou prodávat od 13 hodin za cenu 450 Kč. Děti do dvanácti let a vozíčkáři mají na akci vstup zcela zdarma. Nákup vstupenek však dlouho neodkládejte. Areál je ohraničen svou velikostí, proto je v prodeji omezený počet lístků.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Colours of Ostrava již po desáté!

Sázavafest má i letos co nabídnout

Ska a punk v Táboře na Mighty Sounds!

Druhá půlka Rock for People: Více hudby, slunce i lidí

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání