Colours of Ostrava již po desáté!

Colours of OstravaJiž ve čtvrtek 14. července se areál výstaviště Černá louka zbarví pod vedením multižánrového festivalu Colours of Ostrava. Ten letos oslaví své desáté narozeniny a mezi gratulanty se řadí celosvětově známá jména, jako například postmoderní elektroničtí rockeři z Apollo 440 nebo Grinderman  v čele s temným Nickem Cavem. Těšit se můžete i na divadelní a filmová vystoupení a nesmí chybět ani Jiří X. Doležal za Reflex tým. Oslavovat se bude celé čtyři dny, až do 17. července.


Za svou desetiletou kariéru si tento festival zvládl vybudovat solidní pověst i mezi zahraničními kapelami. Při jeho návštěvě procestujeme celý svět a pocítíme na vlastní kůži kulturu, ke které bychom se jinak těžko dostávali. Ani letošní ročník nebude jiný, chystají se na nás účinkující až z dalekého São Paula (Luísa Maita), Nového Zélandu (Moana and the Tribe) nebo hyperkativní dechovka z Belgie L'Orchestre International du Vetex.

Colours of OstravaZpoza kanálu La Manche se na nás přijede podívat nejnovější syrový, divoký, autentický projekt legendárního hudebníka Nicka Cavea v podobě tří kumpánů z The Bad Seeds - Warrena Ellise, Martyna Caseyho a Jima Sclavunose. Žádné tesklivé balady, žádný klavír, žádné romantické šansony, ale kapela s vazbícími kytarami, texty plnými troufalého sebeshazovačného humoru plného sexuálních narážek a jinotajů na Boha, JFK a Marylin Monroe.

Festival je rozmístěn po celé Ostravě a neomezuje se tedy jen na prostory Černé louky. Externí scény můžeme najít například v knihkupectví Librex, nebo evangelickém kostele. Celkem tedy třináct míst, na kterých se bude odehrávat program akce. Svou rozsáhlostí se jedná o největší multižánrový festival v České republice. Do metropole Slezska se lehce dostanete vlakem nebo autobusem.  Pro pohyb po městě je možné využít městské hromadné dopravy, jež bude po celou dobu posílena, a to i ta noční.

Colours of OstravaNadace OKD ve spolupráci s pořadateli pomáhají lépe zpřístupnit festival i tělesně handicapovaným. Oproti loňským ročníkům přibyla možnost si zdarma objednat speciálně vyškoleného asistenta, který pomůže návštěvníkovi po celou dobu i při cestách například z nádraží, do hotelu, na doprovodný program a podobně. Hlavní areál a všechny jeho scény budou dostupné pro osoby na vozíku a pro lepší orientaci jim bude poskytnuta speciální mapa.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji do 13. července za 1 890 Kč a na místě pak o sto korun víc. Novinkou letošního ročníku jsou jednodenní permanentky v omezeném množství tisíc kusů na každý den. Jejich ceny jsou 850 Kč na čtvrtek, lístky na další dny pak seženete po 990 korunách.


Text: Simona Hradecká
Foto: Colours of Ostrava

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání