Ska a punk v Táboře na Mighty Sounds!

Mighty Sounds 2011Příští víkend 15. – 17. července se na letiště Čápův Dvůr v Táboře přivalí smršť v podobě oblíbeného hudebního festivalu Mighty Sounds. Již sedmý ročník je důkazem velkoleposti a kvality této akce. Organizátoři již odhalili skoro všechna jména z výčtu devadesáti kapel. Jako každý rok se můžeme těšit na pořádnou nálož punku, ska, reggae, rockabilly, rock´n´rollu a příbuzných žánrů. Na živo budou k vidění zahraniční i domácí interpreti.


Největším letošním lákadlem jsou bezpochyby newyorští Madball. Tato hard corová legenda, jež začala své dějiny psát v roce 1988, a to naprostou náhodou, poctí svou přítomností jedno ze 7 pódií, které zde můžeme najít. Festival doplnil svou sestavu také o silná reggae jména. Potvrzenými interprety jsou Israel Vibration a u nás oblíbený Anthony B.


Mighty Sounds 2011Pro pořádný hororový zážitek vezmi rock´n´rollový základ, okořeň punkrockem a voilà kanadští The Creepshow jsou na světě. V čele s krásnou Sarou a jejím naléhavým vokálem zaručují šou, kterou jen tak někde neuvidíte a neuslyšíte. K velkému pozdvižení došlo po vydání jejich druhého alba „Run For Your Life“. Od té doby je kapela neustále na turné a obráží jednu zemi za druhou. V Táboře vystoupí se svou novou deskou „They All Fall Down“

Za Českou republiku vyběhnou na pódium Fast Food Orchestra v čele s Dr. Karym nebo netypičtí  Prago Union, kteří v poslední době nemohou chybět snad na žádném festivalu. Celé tři scény budou vyhrazeny pro DJs a jejich sety, pařit se zde bude až do rána.

Pro milovníky umění je nachystáno nespočet workshopů. Například výroba placek pod vedením skupiny Plackafacka.cz. „Během workshopu je možné si přinést svůj design na placku uložený na mediálním zařízení, který vytiskneme a vylisujeme na placku přímo na místě. Dále budou připraveny šanony s již předtištěnými designy, časopisy ze kterých si může každý vybrat, co by chtěl na placku či potřeby pro namalování vlastní placky. Přijď si nakreslit svojí placku s logem nebo nápisem Mighty Sounds a dostaneš placku zdarma.“ Mnohé jistě také potěší Graffiti workshop nazvaný trefně Mightfitty, který organizuje pražský Graffneck shop.

Mighty Sounds 2011Instalace z bambusu po celém areálu bude zajišťovat Afre a jeho bamboo parta. Pod jeho vedením máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si něco originálního. Pro milovníky sportu se zde bude konat turnaj ve fotbale a nohejbale. K dispozici bude také minigolf se třemi jamkami. A ani zde nebude nouze o adrenalinové atrakce. Málo lidí se dnes obejde bez mobilu, takže pro ty, kterým jejich mobilní miláček nevydrží nápor muziky a super atmosféry, organizátoři připravili Greenpeace stánek se solárními nabíječkami.

Nejjednodušší doprava na Mighty Sounds je dojet vlakem na zastávku Tábor - Čápův Dvůr, do areálu festivalu je to potom 0,5 km. České dráhy vyšly vstříc pořadatelům a zaručily, že všechny rychlíky jedoucí na trati Praha - České Budějovice, včetně mezinárodního R 200/201 do Linze, budou zastavovat ve stanici Čápův Dvůr, a to ve čtvrtek od cca 14:00 až do konce dne. Od pátku až do neděle budou u areálu stavět všechny rychlíky s výjimkou brzkých ranních spojů a v pondělí všechny rychlíky až do 15:00. Vlaky budou taktéž personálně posíleny.

Vstupenky je možné získat v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketstream a Ticketpro za 890,-. Volný vstup mají děti do 130 cm.Text: Simona Hradecká
Foto: Mighty Sounds

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Na Splash! Festival 2011 do Německa
Hip Hop Jam láká dalšími novinkami
České hrady pohltí hudba už posedmé
Prožijte léto ve znamení drum & bass na Let It Roll 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání