České hrady pohltí hudba už posedmé

České hrady 2011Populární hudební festival České hrady, který bude letos znovu obohacen o tři moravské, načne svůj sedmý ročník už o druhém červencovém víkendu v Rožmberku nad Vltavou. Mezi letošními účinkujícími nechybějí kapely jako Wohnout, Kryštof, Tata Bojs, Divokej Bill či Vypsaná fiXa, vystoupí ale třeba i Tomáš Klus nebo Jiří Schmitzer.


Festival poblíž tuzemských hradů si získal za svou existenci řadu fanoušků a také letos se povětšinou stejní interpreti budou týden co týden přesouvat po České republice. Celkem je v plánu osm zastávek. Po Rožmberku následuje Točník, Švihov, Kunětická hora a Bezděz, moravskou část tentokrát obstará v srpnu trojlístek Hradec nad Moravicí, Bouzov a Valtice. Zatímco české zastávky zůstaly z loňska stejné, jen budou nyní v jiném pořadí, z Moravy zůstal pouze Bouzov.

České hrady 2011Na všech místech budou mít návštěvníci festivalu tradičně vstup na daný hrad zdarma, jen Žebrák u Točníku je z technických důvodů uzavřen. Na některých zastávkách se dá v blízkém okolí i koupat. Páteční program začíná tradičně v devatenáct hodin, sobotní v půl dvanácté dopoledne. Na každém festivalu se budou první den vyhlašovat také nejlepší karnevalové masky.

Po hudební stránce obstarají páteční večerní program vždy Tomáš Klus a Jiří Schmitzer a v pěti případech i kapela Tata Bojs. Tu ale třikrát vystřídá skupina Nightwork. Také v sobotu dojde k několika málo změnám. Ovšem party jako Wohnout, Kryštof, Vypsaná fiXa či Sunshine budou stálicemi, stejně jako rapper Vladimir 518 s Terezou Černochovou. Návštěvníci Kunětické hory se však můžou těšit třeba i na Davida Kollera. Sobotní program se bude střídat na dvou scénách, na stagi České spořitelny a MF Dnes, takže opět nebude docházet ke zbytečným prodlevám mezi jednotlivými koncerty.

České hrady 2011K dispozici budou samozřejmě stanová městečka, dostatečný počet stánků s různými druhy občerstvení i sociální zařízení. Ženy a dívky mohou dokonce vyhrát klíč od své vlastní Zlaté TOI TOIky. Jedna ze zástupkyň party, která by chtěla vyhrát, musí poslat hromadnou objednávku vstupenek na sobotní program jednoho z festivalů na adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Do předmětu zprávy uvede heslo ZLATÁ TOI TOI. Do zprávy napíše, kolik objednává daná parta vstupenek a jména, na která budou vstupenky vystaveny. Samozřejmě je třeba uvést kontakt na osobu, která vstupenky objednává. Zlatou TOI TOIku vyhraje parta kamarádek, které hromadně objednají nejvíce vstupenek.

Vstupenky na festival stojí na pátek 200 korun a na sobotu 400 Kč. Jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketstream. Na místě zaplatí zájemci o padesát korun více.


Text: Pavel Urban
Foto: archiv

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání