Prožijte léto ve znamení drum & bass na Let It Roll

 

Let It RollPokud máte rádi drum & bass a chcete si užít pořádnou akci, pak si rozhodně nesmíte nechat ujít Let It Roll. Třetí ročník open air festivalu, na který se sjíždějí DJové z celého světa, bude i letos probíhat na pískovně Oplatil ve Starých Ždánicích u Pardubic od pátku do soboty 22. – 23. července 2011.


Svou účast na festivalu přislíbilo přes dvacet zahraničních hostů. Na hlavní stage se vrací Aphrodite, nejoblíbenější světová legenda drum & bassu v Čechách. Dosud účinkoval jen na zimních variantách Let It Rollu a nyní se po tříleté pauze vrací, aby se ukázal i na té letní. Svou loňskou absenci vynahradí i Original Sin, který minulý rok nečekaně nedorazil.

Kromě ostřílených DJs se předvedou i začínající talenty, jako jsou Camo & Krooked, kteří mají na kontě oficiální ocenění Drum & Bass Awards ve třech kategoriích, Wilkinson nebo dvaadvacetiletý belgický mladík jménem Netsky, s nímž vystoupí oblíbený Stamina MC.

Let It RollHlavní stage pojede deset hodin a dále se na ní představí DJ Friction feat MC A.D., DC Breaks, B-Complex, Brookes Brothers, Drumsound & Bassline Smith nebo Hazard.

Vedle hlavní Open Air Stage je připravena další Take Control Stage, kde zahrají Alix Perez, Break, Icicle, Audio nebo Forbidden Society. Zvláštností letošního ročníku bude samostatná Dubstep Stage.

Pokud se už nemůžete dočkat a rádi byste nějaký malý drum & bassový předkrm, pořadatelé akce pro vás 15. června připravili Let It Roll warm-up party v pražském klubu Matrix, kde zahraje brazilský DJ Marky.

O festival je mezi návštěvníky rok od roku větší zájem. Poprvé ho organizátoři uspořádali jako open air roku 2008. Tehdy do Starých Ždánic dorazilo přes 3000 lidí a všichni byli nadšeni. O rok později už byla návštěvnost téměř dvojnásobná. Popularita Let It Rollu se odrazila i ve výsledcích výročních hudebních cen. Několikrát po sobě získal ocenění Czech Drum & Bass Awards a Czech Dance Music Awards.

Let It RollKvůli narůstajícímu počtu návštěvníků byli pořadatelé nuceni přesunout tradiční místo konání z louky na břehu pískovny Oplatil na ostrov, který bezpečně pojme o několik tisíc lidí více, než jich na festival přijelo loni. I na ostrově se můžete těšit na příjemné prostředí a krásnou přírodu, kterou si budete moci vychutnat na pláži. Je zde zaveden vodovod, takže k dispozici budou i sprchy.

Na louce, kde se Let It Roll konal původně, vyroste velkokapacitní stanové městečko, díky kterému návštěvníci nebudou muset na místo konání docházet stovky metrů daleko z okolních kempů, jako tomu bylo dříve.

Podrobné informace naleznete na webu www.letitroll.cz. Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketportal, v obchodě Maximum Underground a v Growshopu za 650 Kč, pokud nákup stihnete do 1. července, zaplatíte jen 550 Kč. Na místě lze lístek zakoupit za 750 korun.

 

Text: Jitka Hemelíková
Foto: Let It Roll

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Kostka ledu na Hip Hop Jamu 2011
Chase and Status ovládli plnou Lucernu!
Kam vyrazit za hudebním dobrodružstvím v červenci?
Nové CD tipy v příjemně pop elektronickém duchu

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání