Kostka ledu na Hip Hop Jamu 2011

Hip Hop Jam 2011S nadcházející letní festivalovou sezónou se o své slovo hlásí také zajetá a stále rostoucí značka Hip Hop Jam. Ten se poprvé natáhne na řádný třídenní festival a zároveň oslaví 5. jubileum. Konat se bude ve dnech 14. - 16. července 2011 opět na Pískovně Oplatil ve Starých Ždánicích u Pardubic.

 

Hip Hop Jam, v porovnání se svým jednou tolik starším bratrem Hip Hop Kempem, vždy volil trochu odlišný koncept v pojetí festivalu, především co do pozvání účinkujících. Nesnaží se obsáhnout četné spektrum rapperů ze všech koutů světa a různých podžánrů, vždy spíše vsázel na jedno opravdu velké americké jméno doplněné o většinu současné československé hiphopové špičky. V minulých letech byly hlavními tahouny Jamu například The Game, David Banner, Wu-Tang Clan, Xzibit, Slim Thug či DJ Premier. Podle prvních informací organizátorů to letos nebude nikdo jiný než Ice Cube, hvězda amerického gangsta rapu a za poslední dekádu i celkem úspěšný hollywoodský herec.

Hip Hop Jam 2011Ice Cube, civilním jménem O'Shea Jackson, byl vždy kontroverzním umělcem, který ve svých písních pro tvrdá slova a syrovost nechodil daleko. Začínal jako člen uskupení C.I.A. a posléze legendárních N.W.A. Odtud odešel budovat sólovou kariéru a stal se autorem hitů jako „It Was A Good Day“, „Check Yourself“ nebo z posledních let „Gangsta Rap Made Me Do It“. Od hudební branže si nejednou odskočil i k té filmové. Stihl si zahrát ve více než dvaceti snímcích, z úspěšnějších vzpomeňme „Chlapci ze sousedství“, „Pátek“, „Tři králové“ či akční „xXx: Nová dimenze“. Jeho posledním studiovým albem je „I Am The West“ z roku 2010, ze kterého bude jistě chtít českému publiku předvést to nejlepší.

Než však uchopí do ruky mikrofon a vstoupí na vystavěná prkna pódia v areálu, aby je posléze zboural v rytmu gangsta rapu, budou vás po celé tři dny bavit tuzemská a slovenská jména. Z doposud potvrzených se můžete těšit na hvězdy, jako jsou H16, PSH, Moja Reč, Prago Union, DJ Wich ft. Indy, LA4 & Nironic, Supercrooo, Pio Squad nebo Ideafatte & Rest & Paulie Garand & Ryes.


 

Hip Hop Jam 2011

Nejčerstvější informací, a zároveň malým překvapením pro návštěvníky, bude posunutí areálu o pár desítek metrů na přilehlý poloostrov, jenž by měl pojmout více lidí a přispět tak k pohodlí a hlavně atmosféře akce. Podloží ostrova tvoří písek a oblázky, takže by se při případném dešti nemělo tvořit bahno. Na původní louce, kde se festival konal minulý rok, vznikne velkokapacitní kemp.

V následujících týdnech budou organizátoři chrlit další novinky ohledně Hip Hop Jamu, ale už nyní se můžete těšit na věhlasné koupání a očekávat různé doprovodné programy pro zpestření zábavy. Lístky zakoupíte v síti Ticketportal v předprodeji za 550 korun. K dostání jsou i VIP vstupenky v limitovaném množství 100 ks za cenu 1100 Kč.


 


Text: Petr Míčko
Foto: Hip Hop Jam

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Hip Hop Kemp naservíroval další skvělá jména
Orion a James Cole zase spolu
IdeaFatte vydávají čtvrtou desku - Dočasně nedostupní
Prago Union se předvedli vyprodané Lucerně v nadživotní velikosti

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání