Kostka ledu na Hip Hop Jamu 2011

Hip Hop Jam 2011S nadcházející letní festivalovou sezónou se o své slovo hlásí také zajetá a stále rostoucí značka Hip Hop Jam. Ten se poprvé natáhne na řádný třídenní festival a zároveň oslaví 5. jubileum. Konat se bude ve dnech 14. - 16. července 2011 opět na Pískovně Oplatil ve Starých Ždánicích u Pardubic.

 

Hip Hop Jam, v porovnání se svým jednou tolik starším bratrem Hip Hop Kempem, vždy volil trochu odlišný koncept v pojetí festivalu, především co do pozvání účinkujících. Nesnaží se obsáhnout četné spektrum rapperů ze všech koutů světa a různých podžánrů, vždy spíše vsázel na jedno opravdu velké americké jméno doplněné o většinu současné československé hiphopové špičky. V minulých letech byly hlavními tahouny Jamu například The Game, David Banner, Wu-Tang Clan, Xzibit, Slim Thug či DJ Premier. Podle prvních informací organizátorů to letos nebude nikdo jiný než Ice Cube, hvězda amerického gangsta rapu a za poslední dekádu i celkem úspěšný hollywoodský herec.

Hip Hop Jam 2011Ice Cube, civilním jménem O'Shea Jackson, byl vždy kontroverzním umělcem, který ve svých písních pro tvrdá slova a syrovost nechodil daleko. Začínal jako člen uskupení C.I.A. a posléze legendárních N.W.A. Odtud odešel budovat sólovou kariéru a stal se autorem hitů jako „It Was A Good Day“, „Check Yourself“ nebo z posledních let „Gangsta Rap Made Me Do It“. Od hudební branže si nejednou odskočil i k té filmové. Stihl si zahrát ve více než dvaceti snímcích, z úspěšnějších vzpomeňme „Chlapci ze sousedství“, „Pátek“, „Tři králové“ či akční „xXx: Nová dimenze“. Jeho posledním studiovým albem je „I Am The West“ z roku 2010, ze kterého bude jistě chtít českému publiku předvést to nejlepší.

Než však uchopí do ruky mikrofon a vstoupí na vystavěná prkna pódia v areálu, aby je posléze zboural v rytmu gangsta rapu, budou vás po celé tři dny bavit tuzemská a slovenská jména. Z doposud potvrzených se můžete těšit na hvězdy, jako jsou H16, PSH, Moja Reč, Prago Union, DJ Wich ft. Indy, LA4 & Nironic, Supercrooo, Pio Squad nebo Ideafatte & Rest & Paulie Garand & Ryes.


 

Hip Hop Jam 2011

Nejčerstvější informací, a zároveň malým překvapením pro návštěvníky, bude posunutí areálu o pár desítek metrů na přilehlý poloostrov, jenž by měl pojmout více lidí a přispět tak k pohodlí a hlavně atmosféře akce. Podloží ostrova tvoří písek a oblázky, takže by se při případném dešti nemělo tvořit bahno. Na původní louce, kde se festival konal minulý rok, vznikne velkokapacitní kemp.

V následujících týdnech budou organizátoři chrlit další novinky ohledně Hip Hop Jamu, ale už nyní se můžete těšit na věhlasné koupání a očekávat různé doprovodné programy pro zpestření zábavy. Lístky zakoupíte v síti Ticketportal v předprodeji za 550 korun. K dostání jsou i VIP vstupenky v limitovaném množství 100 ks za cenu 1100 Kč.


 


Text: Petr Míčko
Foto: Hip Hop Jam

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Hip Hop Kemp naservíroval další skvělá jména
Orion a James Cole zase spolu
IdeaFatte vydávají čtvrtou desku - Dočasně nedostupní
Prago Union se předvedli vyprodané Lucerně v nadživotní velikosti

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání