Na Splash! Festival 2011 do Německa

Splash!Rok se s rokem sešel a již po čtrnácté v pořadí se o pozornost hlásí německý Splash! Festival s kalendářním označením 2011. Pomyslné opony svých pódií pozvedne již tento pátek 8. 7., aby předvedl, jaká zvučná jména si tento rok pro své věrné i nově příchozí fanoušky připravil. Zdvižené je bude držet až do neděle 10. 7., kdy třídenní akce plná hiphopových elementů skončí. Místem konání, tak jako předešlé dva roky, bude poloostrov Ferropolis severně od Lipska, kde mimo jiné naleznete i jezero ke koupání.


Splash! je jedním z největších hiphopových a reggae festivalů, jenž si své jméno a svojí značku budoval více než jedno desetiletí. Již v roce 2001 dokázal prodat přes 30 000 lístků a v průběhu let zajišťoval jména velkých kalibrů jako Fat Joe, Busta Rhymes, Jay-Z či Snoop Dogg. Do roku 2006 se odehrával výhradně v Chemnitzu a jeho okolí, avšak právě v tomto a předchozím roce jej zasáhly velké finanční ztráty způsobené masivními a vytrvalými dešti. Festival musel být zachraňován před bankrotem dokonce veřejnou sbírkou, která, především díky fanouškům a umělcům, jej dokázala udržet nad vodou. Po dvojitém stěhování a přežití pár slabších ročníků se nakonec v roce 2009 usídlil ve Ferropolis, atraktivní lokalitě u vodní nádrže a dále dokázal přivážet velká jména jako Missy Elliott nebo Wu-Tang Clan.

Splash!Pro letošní rok si Splash! pro své návštěvníky připravil soupisku hudebníků v čele s Lupem Fiascou, Cypress Hill, Public Enemy, De La Soul, Onyx nebo například vycházející hvězdou a nadějným rapperem Yelawolfem. Za vaší pozornost určitě stojí také oblíbení Looptroop Rockers, Atmosphere, Curren$y, Foreign Beggars, Black Milk, CunninLinguists či Jay Electronica.

Velkým lákadlem bylo vystoupení Black Star, uskupení uznávaných rapperů Mos Defa a Taliba Kweliho. Bohužel se opakuje historie 12. ročníku (a také festivalu Rock The Bells v Praze), kdy se Mos Def kvůli pracovnímu vytížení nemohl dostavit, a tak celé duo z programu odpadá. Zajímavostí je důvod letošní absence Mos Defa. V současné době se účastní natáčení známého amerického televizního seriálu Dexter, v jehož 6. sérii by se měl objevit hned v několika dílech. Adekvátním zastoupením bude koncert výše zmíněných De La Soul.

Splash!Samozřejmostí takto velké akce jsou také významné doprovodné programy pro zpestření atmosféry. K vidění bude například přátelské soutěžní klání v graffiti pod názvem Write4Gold, kde mohou umělci předvést své dovednosti ve 4 kategoriích – concept wall, throwup, tag a sketch. Číslem jedna pro vyznavače brakedancu bude návštěva taneční arény, kde budou pro změnu lítat vzduchem ruce a nohy. Pro „prkýnkáře“ tu je Telecom COS-Cup, moderované a porotou hodnocené skateboardové soupeření.

Kdo by si chtěl ozvláštnit víkend či ukrátit čekání na tuzemský Hip Hop Kemp, může tak učinit právě  výletem do Německa, jen kousek za hranice. Ferropolis se nachází na sever od Lipska, takže z Čech to není zase taková dálka. Je třeba dojet do města Gräfenhainichen, odtud by mělo být vidět festivalové značení vedoucí k poloostrovu. Pokud byste místo vlastní dopravy autem chtěli zvolit alternativu, můžete jet z Prahy vlakem s minimálně dvěma přestupy, avšak počítejte přibližně s šesti hodinami cesty.

Lístky si můžete objednat na www.tixforgigs.com a sami si je vytisknout formou e-ticketu nebo si je nechat zaslat poštou s příplatkem 0,5 €. Festivalová vstupenka stojí 97.90 €, jednodenní pak 49.50 € a pro náročné je k dostání i V.I.P. lístek za 174.90 €.


Upoutávka na Splash! 14

 Text: Petr Míčko
Foto: Splash

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Rock for People: Víkend ve znamení větru a deště
Hip Hop Jam láká dalšími novinkami
České hrady pohltí hudba už posedmé
Prožijte léto ve znamení drum & bass na Let It Roll


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání