Madame Tussauds přiváží do Prahy kousek Hollywoodu

madame tussand prahaSvětoznámé muzeum voskových figurín Madame Tussauds přijíždí v dubnu do Prahy, od 11. 4. začne jedinečná filmová výstava v Muzeu voskových figurín Praha. Umožní návštěvníkům proniknout do světa filmu a setkat se tváří v tvář s největšími hollywoodskými hvězdami. Speciální pražská exhibice bude první výstavou Madame Tussauds v regionu střední a východní Evropy.


Speciální výstava, která bude k vidění v Muzeu voskových figurín v Praze, představí výběr top hollywoodských celebrit – hvězdný pár Brada Pitta a Angelinu Jolie, akčního veterána Bruce Willise, lamače dívčích srdcí George Clooneyho, divu stříbrného plátna Nicole Kidman, nenapodobitelnou Lady Gaga a v neposlední řadě také všemi milovaného mimozemšťana E. T.

Úžasně živoucí a realistické voskové figuríny jsou vyráběny v Londýně týmem dvaceti zkušených sochařů a jejich výroba zabere až čtyři měsíce. V Praze budou k vidění ve speciálním filmovém provedení a režie hvězdné partičky se neujme nikdo jiný než sám legendární režisér Quentin Tarantino.

Výstavu nebudou narušovat žádné provazy ani jiné překážky. Návštěvníci se budou moci přiblížit ke svým idolům, dotknout se jich, vyfotit se s nimi, nebo se třeba posadit do režisérského křesla a zarežírovat si s Tarantinem.

 

madame tussand praha


Madame Tussauds věří, že atrakce přiláká jak obyvatele Prahy, tak turisty. „Praha je pro naše hvězdy přirozenou volbou, a to nejen proto, že se tu natáčela celá řada hollywoodských filmů a občas se jí také přezdívá Hollywood Evropy. Jsme nesmírně zvědaví na zájem lidí a doufáme, že časově omezenou expozici v budoucnu vystřídá stálá atrakce a Praha se tak přidá ke stávajícím 15 lokalitám Madame Tussauds po celém světě. Vnímáme Prahu jako bránu pro vstup Madame Tussauds do měst střední a východní Evropy,“ řekla Liz Wells, globální marketingová ředitelka Madame Tussauds.

Na filmovou výstavu se těší také provozní ředitel Muzea voskových figurín v Praze, Ladislav Derner: „Jsme nesmírně potěšeni, že tuto speciální výstavu můžeme hostit právě my a věříme, že návštěvníky zaujme i naše muzeum. Je pro nás čest spolupracovat s těmi nejlepšími v oboru, jejichž dovednosti a zkušenosti s vytvářením mimořádně vydařených realistických voskových soch skutečně nemají konkurenci. Těšíme se, až v našem muzeu přivítáme hollywoodské celebrity a věříme, že to bude začátek skvělého partnerství.“

Speciální filmová výstava Madame Tussauds bude otevřena od pátku 11. dubna a zůstane přístupná minimálně do října 2014. Vstup na ni bude součástí prohlídky Muzea voskových figurín Praha a činí 160 Kč pro dospělého a 100 Kč pro děti.

madame tussand praha


O Madame Tussauds
Madame Tussauds má své pobočky v Londýně, New Yorku, Las Vegas, Hollywoodu, Berlíně, Amsterdamu, Hong Kongu, Šanghaji, Blackpoolu, Wu-chanu, Washingtonu D. C., Bangkoku, Sydney, Tokiu a Vídni. V následujících 12 měsících budou postupně otevřeny ještě atrakce v Pekingu, San Franciscu, Singapuru a Orlandu. Atrakce Madame Tussauds jsou založeny na interaktivitě návštěvníků s vysoce realistickými voskovými figurínami nejslavnějších lidí světa.

Madame Tussauds Studios se základnou v Londýně se věnují výrobě voskových figurín již přes 150 let. Výroba jednoho mistrovského díla zaměstná 20 zkušených sochařů na dobu až čtyř měsíců.  Během modelování soch je použito přes 500 reálných tělesných rozměrů, skutečné vlasy jsou figurínám připevňovány jeden po druhém a pro docílení co nejpřirozenějšího tónu pleti je potřeba několik vrstev nátěru a speciálního tónování. To vše za účelem co nejvěrnějšího ztvárnění slavných osobností, kterým je značka Madame Tussauds proslulá už po dvě století.

U Madame Tussauds nenajdete žádné provazy ani překážky. Návštěvnící se mohou soch dotýkat, fotit se v jejich blízkosti a „komunikovat“ s nimi. Ať už se jedná o rande s Georgem Clooneym či o fotbal s Davidem Beckhamem, v Madame Tussauds je to možné! Madame Tussauds funguje jako barometr slávy – výběr osobností ukazuje, kdo nejvíce ovlivňuje naši kulturu a životy.

O Muzeu voskových figurín Praha
Muzeum voskových figurín Praha bylo otevřeno před dvaceti lety. V současné době jsou v České republice tři muzea – v Praze, na Karlštejně a v Českém Krumlově. Dvě menší muzea se zaměřují především na postavy z české historie, v  Praze pak návštěvnící najdou slavné osobnosti české i světové kultury. Na jednotlivých sochách pracuje český tým s více než 20 sochaři, návrháři a kostyméry. Jednotlivé osobnosti jsou zobrazovány v dobových výjevech, což lidem umožní navštívit středověké tržiště nebo komnaty císaře Karla IV. Muzeum voskových figurín v Praze se nachází v Celetné ulici 6 a je otevřeno denně od 10.00 do 21.00. Pro bližší informace navštivte www.waxmuseumprague.cz.


Text: Tereza Kůželová
Foto: Best Communications

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání