Splněné dětské přání: Gábince se stýská po Martinu Dejdarovi, ale i po ostatních kamarádech

splněné dětské přáníSplněné dětské přání dostálo svému slibu, který dalo patnáctileté Gábince a vypravilo se za ní na výlet do Písku. Holčičce se v říjnu splnil její sen, když se díky neziskové organizaci stala na jeden den cvičitelkou lachtanů. V průběhu odpoledne prozradila, že se jí po drezérce Perry, jejím zvířecím kamarádovi Teddym i patronovi kola, kterým byl Martin Dejdar, velmi stýská. Umožníme vám nahlédnout do jejího krásného pokojíčku a odhalíme, po čem ještě malá rebelka touží.


Představitelky neziskové organizace Martina a Kristýna, kameraman Petr a pomocná režisérka a fotografka Anička – v tomto složení vyrazil tým Splněného dětského přání do Písku. Cílem však nebyly obdivuhodné památky a krásy tohoto města, ale jeden z nenápadných panelákových domů nacházejících se na okraji. V něm bydlí patnáctiletá Gábinka s maminkou Vandou. Obě nás vřele přivítaly a Gábinka se hned pustila do vyprávění, jak se má, co je nového u ní ve škole a také, že stále vzpomíná na krásné zážitky se Splněným přáním.

Maminka ji ve vyprávění na chvíli přerušila oznámením, že je připravený oběd. Všichni jsme netrpělivě očekávali, co si pro nás připravila. Představitelky Splněného dětského přání dlouho přemýšlely, jak by vybrané rodiny s handicapovanými dětmi mohly zajímavě zapojit do probíhajících kol. Jako poděkování za realizaci, nebo naopak pro motivaci týmu, aby byl jeho výkon při plnění dětských přání co nejlepší, budou rodiče připravovat oběd. A jak si s tímto úkolem poradila maminka Vanda? Přizvala si na pomoc svého bratra a společně připravil jídlo, které mají u nich doma všichni nejraději – domácí bramboráčky s masem a jemně pikantní omáčkou na Krakonošův způsob. Jestli budou všechna jídla tak voňavá a chutná, má se tým Splněného dětského přání na co těšit.

Po krátkém odpočinku začala Gábinka opět povídat o tom, jak se pochlubila spolužákům ve škole s tím, že cvičila lachtana, viděla se s Martinem Dejdarem a dostala od něj dárek v podobě kšiltovek k seriálu Comeback. Maminka nám prozradila, že z nich má holčička velkou radost a pravidelně v nich chodí do školy.

Patnáctiletá slečna se také pochlubila svým pokojíčkem. Celý byl zařízený v její oblíbené růžově barvě a vypadal přímo pohádkově. Na posteli ležela její oblíbená hračka – ručně vyráběná panenka, kterou jí poslalo Splněné dětské přání. Gábinka nám prozradila, že jí ráda nosí všude s sebou, aby spolu sdílely všechna dobrodružství. Pochlubila se také, jak má hezky uklizené všechny další dárky, které při plnění jejího přání na rodinné show Cirkus Cirkus Classic dostala. Růžový jednorožec, pexeso s obrázky umělců vystupujících v cirkuse a nechyběl ani velký nafukovací lachtan.

Vzápětí holčička podarovala všechny přítomné svými obrázky a vlastnoručními výrobky vytvořenými v kroužku Krteček. I Splněné dětské přání Gábince přivezlo dárečky pro radost – polštářek s fotkami z jejího splněného přání, zarámovaný obrázek, na kterém je zvěčněná s lachtanem Teddym a také lampion štěstí. Na něj pak holčička zaznamenala svá další přání a při společné procházce ho s Martinou a Kristýnou vypustila k nebi. Snad doletěl až tam, kde jsou dětské sny vyslyšeny a pomáhá se s jejich splněním. Zajímá vás, co si Gabča přála? Z jejich přání prozradíme jen jediné. Touží se znovu setkat s lachtanem Teddym a zaplavat si s ním v jeho parádním bazénu.

 

Text: Mia
Foto: Anna Lášková

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání