Splněné dětské přání: Lakrosistky měly velký úspěch

lakrosVe dnech od 24. do 27. dubna hostil Radotín 20. ročník největšího boxlakrosového turnaje v Evropě, Memoriál Aleše Hřebeského. České lakrosové reprezentantky se na akci snažily upozornit na problém s financováním tohoto sportu, díky němuž se národní tým letos nevydá na mistrovství světa v Kanadě. Se získáváním finančních prostředků jim pomohlo také Splněné dětské přání.


Když české lakrosistky nepodpořil stát a nepodařilo se jim sehnat dostatečně silné sponzory, rozhodly se sehnat na další vrcholné akce peníze svépomocí. Sedm z nich se nechalo vyfotit na plakáty, které se na Memoriálu Aleše Hřebeského dražily, stejně jako ručně šité panenky s podobou českých reprezentantek. Ty speciálně pro tuto příležitost vyrobilo občanské sdružení Splněné dětské přání, které ženský lakrosový tým oslovil ke spolupráci.

Výtěžek z dražeb panenek bude rozdělen pro obě zúčastněné strany. Část bude využita pro potřeby juniorské lakrosové reprezentace, která se chystá na MS 2015 (na jejich přípravu poputují i peníze z dražeb plakátů). Ta druhá na konto neziskové organizace Splněné dětské přání, jehož hlavní náplní je plnit kulturní přání handicapovaným a nemocným dětem.

„Osobně jsme se na akci přijely s kolegyní podívat. O panenky byl na akci velký zájem - ze sedmi vyrobených reprezentantek se vydražily všechny, až na jedinou. Největší radost byla pozorovat malé holčičky, které jsou už nyní zapálené do lakrosu a snad jednou budou i ony českými reprezentantkami, jak zvědavě po panenkách pokukují a prosí rodiče, zda by jednu z nich mohly mít,“ prozradila Kristýna Šmejkalová za občanské sdružení Splněné dětské přání. Lakrosistky se pak malým hráčkám na jejich přání na postavičky s jejich podobou podepsaly na památku.

A jak hodnotí úspěšnost této akce její organizátor a mluvčí české ženské lakrosové reprezentace Pavel Urban? „Zprvu byly reakce rozpačité, ale v posledních dvou dnech se nám podařilo vydražit téměř všechny panenky a zhruba polovinu plakátů. Dokonce byl zájem i o panenky jiných reprezentantek, jejichž zhotovení nyní zvažujeme. Každopádně děkujeme všem, kteří přispěli. Výsledná částka je pětimístná a rozhodně nás překvapila.“

 


Text: Mia
Foto: Kristýna Šmejkalová, Pavel Urban

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání