Začíná natáčení punkového filmu DonT Stop

 

DonT StopMladý režisér Richard Řeřicha natáčí svoji prvotinu s názvem DonT Stop. Film vypráví příběh pěti mladíků, kteří se s konformitou osmdesátých let rozhodnou bojovat prostřednictvím punkové hudby.


Řeřicha, režisér a scénárista v jedné osobě, přiznává, že do snímku promítl některé vlastní zkušenosti a prožitky z té doby. „Smíšené pocity mého dospívání v době totality první poloviny 80. let ve mně nechaly hlubokou stopu, všechna ta očekávání, zklamání a zoufalá snaha nalézt to ‚svoje‘. V té době nás punk zasáhl jako zjevení, dočasný únik. Samotný příběh obsahuje autobiografické prvky a některé postavy mají své skutečné předlohy, ale jejich motivace a rozdílnost jednotlivých charakterů je zobecnitelná,“ vyjádřil se autor.

DonT StopFilm o mladých punkerech tedy nemá zobrazovat jen jeden příběh z konce totalitní éry. DonT Stop pojednává obecně o naštvanosti vlastní všem adolescentů a o způsobech jak se s ní vyrovnat.

Pětici hlavním představitelů ztělesnili Patrik Děrgel, Lukáš Reichl, Jiří Kocman, Jakub Zedníček a Oliver Cox. Všichni mladí herci ve filmu DonT Stop teprve debutují. Producent Ondřej Zima si je však nemůže vynachválit. Kluci se prý dokonce několik měsíců scházeli ve zkušebně, kde si nacvičili řádný punkový říz.

 

Hudební složka je pro tento snímek obecně stěžejní. Hrané scény doprovází hity nesmrtelných The Clash. Zazní zde také tvorba některých současných punkových kapel. Několik skladeb bylo dokonce složeno přímo na míru tomuto filmu.

DonT Stop se bude natáčet necelý měsíc. Společnost Bontonfilm počítá s premiérovým uvedením filmu v první polovině roku 2012.Text: Klára Votavová
Foto: 2media.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Soundtrack k filmu Lidice je v prodeji

Rychle a zběsile popáté a opět na plný plyn

Natalie Portman okouzlila i božského Thora
Tvůrci filmu Lidice dotáčeli atentát na Heydricha

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání