Natalie Portman okouzlila i božského Thora

ThorOd čtvrtka 28. dubna budou v kinech po České republice lítat hromy a blesky. Očekávaný snímek Thor si razí cestu na filmová plátna. Můžeme se těšit na rodinné neshody a lásku na první pohled, nebudou chybět ani skvělí herci a vtipné hlášky, které zaručeně pobaví. 3D efekty potěší, celkové zpracování neurazí. Ženy budou omdlévat při pohledu na propracované tělo Chrise Hemswortha a muži toužebně okukovat krásnou tvář Natalie Portman.


Thor je pan božský se vším všudy. Nejenže pochází z magického místa, které se nachází kdesi daleko v galaxii, ale navíc má pořádně namakané svaly a zázračné zabijácké kladivo, jež odradí každého nepřítele. Ač to zpočátku působí, že mu testosteron trochu zatemňuje mysl, nakonec se ukáže, že je to chlap v pravém slova smyslu. Ale hezky popořadě.

ThorDěj začíná ve vzdálené nebeské říši Asgardu, kde sídlí a vládne král Odin (Anthony Hopkins). Tomu trvalo dlouhá léta, než nastolil mezi jednotlivými zeměmi vytoužený mír. Jenže jak je známo, stavy příměří mezi národy bývají často křehkou záležitostí. O to více, když má vládce horkokrevného syna Thora (Chris Hemsworth), který by jakéhokoli nepřítele srovnal do latě, a to nikoli diplomaticky, ale ranami pěstí. Budoucí následník trůnu si představuje, že každého, kdo by se na něj byť jen křivě podíval, natož proti němu kul nějaké pikle, ihned ztrestá svým kladivem. Jak to u mladých občas bývá, jdou rodičovské rady stranou, a tak si Thor zadělá na pořádný průšvih, když neuposlechne otcova nařízení. A dle zákonu akce a reakce z toho pro něj neplynou žádné příznivé důsledky.

Bůh je vyhoštěn na onen svět, kterým je shodou okolností naše planeta Země. Navíc je zbaven svých nadpřirozených schopností a samozřejmě i magického kladiva Mjolniru. Nové Mexiko ho s otevřenou náručí nepřivítá. Všichni v něm vidí podivína, nebezpečného blázna nebo dokonce teroristu. Jediný člověk, kterého blonďatý svalovec uchvátí na první pohled, je mladá a krásná vědkyně Jane Foster (Natalie Portman). Těžko říct, zda je to jen hereckým talentem či má teď Natalie štěstí na role, ale návštěvníci kin zajisté pomalu začínají nabývat dojmu, že herečka k filmovému plátnu přirostla. Zatímco v únoru excelovala v „Černé labuti“, v březnu nás sváděla ve snímku „Hlavně nezávazně“. Sotva si zvykneme na její novou roli vědkyně, ohromí nás koncem června v komedii „Princ a Pruďas“. Fanoušci této půvabné dámy, která je vskutku krásná a téměř v každé roli působí přirozeně, patrně plakat nebudou, i oni by však mohli začít nabývat dojmu, že čeho je moc, toho je příliš.

ThorDěj příběhu je nenáročný, takže si u něj každý příjemně odpočine. Vaši mysl nebudou zatěžovat přehnaná moudra, ani skrytá poselství. Člověk může vyrazit do kina s vědomím, že uvidí de facto hezkou pohádku, u které se dobře pobaví. Co se týká efektů, tvůrčí tým se musel zaručeně vyřádit. Země Asgardu je vskutku snová a okouzlující, mnozí architekti by zde mohli hledat inspiraci. Zatímco říše dobra je krásně probarvená, v kraji nepřátel vládne zima, chlad a temno. Atmosféra je navozena dokonale, do těchto končin by se určitě nikdo dobrovolně vydat nechtěl. Na druhou stranu jsou některé scény hodně tmavé a někomu by bojové akce v tomto prostředí mohli působit trochu potíže, protože sledování děje je náročné. Dočkáme se drobných střetnutí i pořádně drsných soubojů. Velkou armádu ovšem nečekejte. Těžko říct, zda ji tvůrci nechtěli povolávat, aby nezastínili božského Thora, nebo by bylo zpracování takové scény pro 3D technologie příliš náročné a drahé. Celkově však film neurazí. Je to „oddechovka“, která čas od času dokáže zrychlit tep i rozesmát. Hlášky hlavního hrdiny v určitých pasážích vážně nemají chybu. Autorům hraje do karet i dobré obsazení. A jak už to u některých snímků bývá, kdo ví, zda se do roka nedočkáme pokračování.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bontonfilm


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
RIO: Pláže, barvy a papoušek, který nelétá
Láska a jiné závislosti: Viagra ředěná Parkinsonem
Hlavně nezávazně: Od sexu k lásce
Černá labuť je úchvatným znázorněním posedlosti

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání