Falešní poldové - jednoduchá, ale vtipná komedie

falešní poldovéNevíte, na co vyrazit do kina? Zkuste novinku - americkou komedie Falešní poldové v originále Let´s Be Cops. Od 30. října je tento film Luka Greenfielda ke zhlédnutí v anglickém znění s českými titulky. V hlavních rolích se představí zkušení herci Damon Wayans Jr. a Jake Johnson.


Falešní poldové nevypadají na první pohled jako žádný zázrak. Komedií o strážcích zákona tu již bylo nepřeberné množství. Spousta z nich za moc nestály, jen se v nich opakovaly motivy vychytralých padouchů a neschopných strážníků. Zajít na Falešné poldy doporučuji všem, kteří se chtějí dobře pobavit a nebojí se uznat, že současná americká komedie může být i vtipná.

Hlavní myšlenka je prostá a dokonale reflektuje nároky moderního světa. Je vám přes třicet? Co jste dokázali? Co vytvořili? Skutečnost, že nemáte děti a dokonce ani stálého partnera je více než zarážející.  Náhoda dovede dva hlavní hrdiny k poznání, že pouhá změna image do uniformy policisty dokáže přetvořit celý jejich životní příběh z nezaměstnaného poflakovače ve váženého ochránce spravedlnosti.

 

falešní poldové


Nelegální hra na strážníky, koupě policejního auta na eBayi nebo třeba výuka postupů při zásazích přes YouTube přinese hlavním hrdinům, Justinovi a Ryanovi, nebývalé potěšení. Justin je zatím spíše zdrženlivý, snaží se prosadit se svou novou počítačovou hrou o kom jiném než o policistech. „Když sis vytvořil takovouhle hru, tak ji hraj!“

Je nasnadě, že se dříve nebo později dostanou do konfliktu s reálným nebezpečím. Režiséři nepřisoudili hlavním postavám žádné super schopnosti, snaží se držet v uvěřitelné linii. Hře na kočku a na myš, stejně tak jako lacinému milostnému příběhu, se ale nakonec nevyhnuli.

Rozdíl Falešných poldů oproti jiným komediím je v postoji k práci policisty. Nezesměšňuje ji, neparoduje, ani neznevažuje. Prezentuje ji jako poslání, práci, kterou si musíte zasloužit. Nesoucí s sebou jistou prestiž a notnou dávku zodpovědnosti. A hlavně, konečně čelíme komedii, která je díky reálným slovním přestřelkám a povětšinou uvěřitelným situačním humorem k zasmání.


 Text: Alena Horáčková
Foto: CinemArt

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání