Velká nádhera na břehu Vltavy

velká nádheraAperol Spritz kino u Vltavy nabídne v úterý 22. července jeden z pomyslných vrcholů letošní sezóny – promítání oscarového snímku Velká nádhera. Film, který v českých kinech ještě stále plní sály, uvidí návštěvníci Žlutých lázní pod širým nebem a zadarmo.


Letní kino u Vltavy se i v letošním roce těší neutuchajícímu zájmu Pražanů. Během pěti úterních večerů přilákalo do Žlutých lázní téměř 15 000 diváků. Poslední tři projekce nabídnou kromě snímku Velká nádhera i filmy Ginger a Fred a Nástrahy velkoměsta. „Jsme potěšeni tak velkým zájmem veřejnosti. Návštěvnost překonává všechna naše očekávání. Rádi bychom poděkovali všem náštěvníkům Aperol Spritz kina za přízeň a pozvali je na zbývající tři projekce,“ dodává Lenka Vyžďurová z organizačního týmu Aperol Spritz kina u Vltavy.

Velká nádhera (Paolo Sorrentino | 2013)
Nejnovější film Paola Sorrentina Velká nádhera z roku 2013 se může po právu pyšnit Oscarem pro nejlepší zahraniční snímek loňského roku. „Sorrentino sáhl po osvědčených prostředcích svého jedinečného filmového stylu a opět přináší vizuálně podmanivé komediální drama o hledání smyslu vlastní existence a smíření se s věčně plynoucím časem a stárnoucím tělem. Příběh stárnoucího spisovatele a novináře Jepa zasazuje Sorrentino do prostředí „třpytivé“ vysoké smetánky podmanivého Říma a po vzoru filmových velikánů Federica Felliniho a Michelangela Antonioniho podává kritiku současné společnosti, žijící v povrchnosti, přetvářce a zaslepenosti. Zoufalý Babylon zbohatlíků, politiků, zločinců, filmových hvězd, umělců, intelektuálů, ale i komplikovaných i nestálých vztahů ožívá v starověkých budovách a gigantických vilách Říma. Sledujeme ho očima rozčarovaného Jepa, věčně se utápějícího v poháru gin tonicu a ve víru nekonečných party. A nad tím vším stojí Řím jako krásná, avšak mrtvá diva.“ (Zdroj: ČSFD)

Na Sorrentinův snímek Velká nádhera stylově naváže tématicky spřízněný Felliniho film Ginger a Fred. Oproti původnímu záměru nebude tento mistrovský opus o stárnutí a povrchnosti moderního světa poslední projekcí letošního ročníku. Promítání klasické komedie Nástrahy velkoměsta bylo pro nepřízeň počasí přesunuto na 5. srpna.

 

velká nádhera


Aperol Spritz kino u Vltavy:
Letní kino ve Žlutých lázních promítá vždy v úterý až do 5. srpna. Projekce začínají po setmění, ale návštěvníci jsou vítáni již v podvečerních hodinách. Snímky jsou promítány v originálním znění s českými titulky. Vstup do letního kina je zdarma. Více o programu na www.aperolspritzkino.cz

Program:
22.7. Velká nádhera (Paolo Sorrentino | 2013)
29.7. Ginger a Fred (Federico Fellini | 1986)
5.8. Nástrahy velkoměsta (Franco Castellano, Giuseppe Moccia | 1984)


Text: Julie Vernerová
Foto: Oficiální foto filmu

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání