Kam vyrazit na čarodějnice?

kulturní servis pulsOpět se blíží každoroční slet čarodějnic, který připadá na poslední dubnový den, tedy na sobotu 30. dubna. Pokud se nebudete účastnit jen klasického pálení, které se pořádá ve vašem okolí, tak jistě uvítáte tipy vztahující se právě k poslednímu dubnovému dni. Oslavte jaro kulturou a dopřejte si skutečný servis akcí.


Co se Prahy týče, tak už pošesté se návštěvníci Ladronky mohou těšit na každoroční oslavy jara. V Praze 6 se budou samozřejmě pálit čarodějnice, opékat buřty a také se chystá doprovodný program, jenž bude zahrnovat lekce věštění nebo školu čar a kouzel v Bradavicích z příběhů Harryho Pottera. Přímo u Vltavy ve Žlutých lázních se koná klasické čarodějnické odpoledne plné magie, ale program obohatí i hudební interpreti. Program zde začne ve 14 hodin a vstup je zdarma. Z hudebních vystoupení se můžete těšit na Xindla X, Apples a další.

Čarodějnice - čarodky 2011Pokud se přiblížíte centru hlavního města, zajděte na Kampu, kde se rovněž chystá rituál pálení. Tradiční malostranský rej bude obohacen o divadelní a šermířská představení, průvod čarodějnic a dětí s lampiony. K samotnému pálení dojde ve 20:45 v parku Kampa. Jestliže si chcete užít pálení čarodějnic a zároveň zažít trochu dobrodružství, vydejte se na Prosek na Bobovou dráhu. Neopomeňme ani tradiční Majáles. Konkrétně na tento den připadá Apríles, hudebně-divadelní party na počest Krále Majálesu, jež se koná ve Stromovce.

Na západě Čech se pak můžete podívat do Štruncových sadů v Plzni, kde dojde k zapálení Plzeňské májky a celý program je rovněž spjat s magickým rejem, který obsahuje hry, malování na obličej nebo lampionový průvod. Na jihu Čech DK Slavie – Letní scéna v Českých Budějovicích nabízí podvečer se soutěžemi a kulturním programem pro malé i velké. Celou akci završí ohňostroj.

V Moravském kraji na Slezskoostravském hradě proběhne „Pálení čarodějnic aneb Filipojakubská noc“. Mimo jiné tu naleznete i bohatou nabídkou občerstvení a celým dnem bude provázet živá kapela. Další opevnění, tentokrát zámek Lednice, nabízí tradiční pálení hranic okořeněné pestrým výběrem doprovodných akcí.

Čarodějnice - čarodky 2011Kam po pálení?
Když už vyrazíte ven, tak si užijte kultury dosyta. Jaké akce by mohly tak trochu evokovat čarodějnický styl? Zde se samo nabízí tzv. černé divadlo, které v sobě nese temno. V pražském Divadle Ta Fantastika můžete od 21:30 zajít na „Aspects of Alice“, což je „černodivadelní“ pojetí „Alenky v říši divů“. V Městském divadle Brno na vás také tak trochu čeká kouzelná dáma. Od 15:00 a 19:30 se tu totiž hraje „Mary Poppins“.  Výstavu čarodějnických loutek s názvem „Rodinná loutková divadélka“ můžete zhlédnout v Dietrichsteinském paláci v Brně, kde se 30. dubna koná poslední den. Zda je libo trošku si zařádit, tak se nabízí zastávka kapely Arakain v rámci svého turné. Kterému městu připadl čarodějnický den? Je to Aš a sraz je v Klubíčku ve 20 hodin.  


Text: Aneta Šimonková
Foto: CLV, Žluté lázně (archiv)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání