CD tipy: Český hudební mix

cd tipy kulturní servis pulsVenku vedro k padnutí, ale doma v chládku si můžete pustit hudbu a relaxovat. Pokud máte rádi tu českou, nabízíme vám tři aktuální alba, která stojí za povšimnutí. Novinka Prago Union „Vážná hudba“ určitě potěší další várkou Katových nápadů. Tata Bojs se rozhodli vydat bestofku „Hity a city“ a mladá zpěvačka Gabriela Gunčíková poslala do světa desku, která je „Celkem jiná“.


cd tipy kulturní servis pulsI když mezi první deskou tuzemské rapové partičky Prago Union („HDP“) a tou druhou, která nesla název „Dezorient Expres“, uběhlo skoro pět let, na další dávku skvělé muziky a výjimečných textů od Kata už se tak dlouho nečeká. Album „V barvách“ přišlo hned po roce a za necelé další dva je tady opět poctivá studiová deska pojmenovaná „Vážná hudba“. Kato s Marem a doprovodnou kapelou Champion Sound na ní poskládali jednadvacet stop. Některé nové skladby už Prago sjíždějí na koncertech, ale v éteru zněl zatím jen „Rolák“ a čerstvě „Klobouk Dolu“. Většinu beatů obstaral tradičně sám Kato, ale pomohl mu i Maro, Ondřej Žatkuljak, ovšem také australský producent M-Phazes. Na mikrofonu žádný seznam hostů nečekej, uslyšíš ale třeba hlas Matěje Rupperta. A až si novinku naposloucháš, vyraz na koncert. Třeba na United Island, Rock For People či Mighty Sounds.

cd tipy kulturní servis pulsTata Bojs svou dosavadní bohatou kariéru, která už trvá těžko uvěřitelných pětadvacet let, shrnuli na dvě cédéčka do výběru toho nejlepšího nazvaného „Hity a city“. Na první disk vybrali kluci z kapely všechny vydané singly, na druhý písně, které sice hitové nebyly, ale podle nich být měly. Proto i onen výše zmíněný název celé kompilace. Aby to ale nebyla jen sbírka známých skladeb, došlo také na recyklaci skladby „Pěšáci“ se souborem Doubravánek a ke slyšení je i novinka „Strašidelná“, která bude mít podle Milana Caise své příznivce, ale ještě více odpůrců. Jinak se ale můžete těšit na všechny osvědčené hity, a to už od počátku devadesátých let minulého století až do současnosti. Tata Bojs už také vyjeli na turné „25 LET CYKLACE aneb TOUR DOMÁCÍ“ a uskuteční se dokonce i jejich pražský koncert 26. června ve Žlutých lázních, které se vzpamatovávají z povodní.

cd tipy kulturní servis pulsGabriela Gunčíková si dala ke svým dvacátým narozeninám, které oslaví 27. června, předčasný dárek, a sice svou druhou desku nazvanou „Celkem jiná“. Před dvěma lety skončila za Lukášem Adamcem druhá v Česko Slovenské SuperStar a následovalo její debutové album „Dvojí tvář“. Na konci roku se mohla rodačka z Kroměříže těšit i z ocenění Objev roku v anketě Český slavík. Mezitím se Gunčíková propracovala mezi přední české zpěvačky a zkusila si i titulní roli v muzikálu Kleopatra. Nyní je na světě další studiová nahrávka, kterou už od zimy reprezentuje úspěšný singl „Černý anděl“ doprovázený i klipem. Na novince je ještě dalších devět písní, které Gabriela připravila se svou kapelou. I ji můžete aktuálně vidět na různých koncertech. Třeba i na turné Karla Gotta.

 


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální foto interpretů

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání