Roztomilý Lorax pobaví děti i dospělé

LoraxVe čtvrtek 15. března zamíří do českých kin americký animovaný snímek v režii Chrise Ranauda LORAX, který vzešel z tvůrčí dílny Chrise Meledandriho, jenž má na svědomí i filmový hit Já, padouch.


Dvanáctiletý Ted žije v městečku, kde je všechno umělé. Nejsou tu žádné živé květiny, stromy, a dokonce i vzduch je servírován v pet lahvích. Obyvatelům to nevadí, někteří z nich už dávno zapomněli, že něco takového existuje. Ovšem až na Audrey, Tedovu lásku. Ta nejvíce ze všeho touží po opravdovém živém stromě. A co by pro svou milou Ted neudělal. Vydává se na dobrodružný výlet, při kterém mu je v patách nebezpečný O´Hareho tým, který se snaží zachránit prosperující podnik se vzduchem.

LoraxTedovou posilou v hledání stromu je jeho bláznivá a vitální babička Norma, která, jako jedna z mála, nezapomněla na časy, kdy byl kyslík zadarmo. S její pomocí se chlapec dostane do skutečného světa, za zdi městečka. Bohužel pohled za moc nestojí. Je tu jen pustá krajina bez života. Ted to ale nevzdává a jeho snaha nepřijde na zmar. Narazí na dům, jenž patří podivínskému Jednorázovi, který je zodpovědný za zničení živé krajiny.

V tu chvíli se začíná, díky Jednorázovu vyprávění, odvíjet příběh o tom, proč vlastně zanikla příroda. Ted se dozvídá o ambiciózním chlapci, kterého rodina neměla zrovna v lásce, avšak díky vynálezu, který s neutuchající vírou a velkou dávkou štěstí Jednoráz vytvořil, mu vyjádří podporu. Ale za jakou cenu! Jednoráz v krajině plné heboučkých medvídků, zpívajících zlatých rybek a pestrobarevných stromů doslova vymítí život v honu za úspěchem a penězi. I přes varování Loraxe, ochránce přírody, si nedá říct a pokračuje ve svém byznysu. Ale na každého se vaří voda, a tak i Jednoráz dospěje ke svému zaslouženému konci. A jenom Ted má nyní šanci pomoci obyvatelům městečka a vrátit na zem život.

LoraxLorax je pohádkový příběh plný melodických písní, roztomilých zvířátek, barevných postaviček a jednoduchých vtipných scének, u kterých se sice nebudete popadat za břicho, ale rozhodně vám vykouzlí úsměv na tváři. Nechybí samozřejmě ani poučení a pořádný americký happyend, neochuzený ani o vítěznou píseň na konec.

Těšilo mě, že ve filmu nejsou zbytečné scény, které by ho nekonečně natahovaly a vytvořily z něj nudný příběh. Ve snímku je akce, vtip i kouzlo animovaného filmu, které chytí i ty, co si myslí, že už z pohádek vyrostli.

Na animáku v produkci Chrise Meledandriho se podíleli Conco Paul a Ken Daurio (scénář), Chris Renaud (režie) a hudbu si vzal na starost John Powell. V českém znění potom zazářili Tomáš Juřička, Otakar Brousek, Miriam Kantorková, Dominika Hašková a Michal Holán. Animovaná komedie trvá 94 minut a do českých kin přichází také ve verzi 3D.

Přesto, že Lorax rozhodně není můj šálek čaje, jeho sledování mi uteklo až neuvěřitelně rychle. I když mi sem tam myšlenky odbíhaly jinam, nemůžu říct, že by mě film nudil. A popravdě, chundelatí medvídci jsou vážně k pomazlení.

  Text: Tereza Netoličková
Foto: Bontonfilm

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání