Hrdinové Prciček na Školním srazu i po letech řádí

Prci, prci, prcičky Prci, prci, prcičky jsou zpátky i se všemi postavami z původních tří originálních dílů. Třináct let po tom prvním se sejdou na Školním srazu ze střední a opět vyvádí jako zamlada. Komedie plná skvělých scének i vtipů, ale i krásných příběhů vás zaručeně pobaví, tedy pokud jste měli rádi původní části série. Jen někdy vás možná budou drobné věci ve dvouhodinovém snímku nudit či rozčilovat, ale z celkového pohledu jde o parádní film.


Tenkrát na konci 20. století jsem byl v pubertě a první díl „Prciček“ hltal s kámošema u našich prvních počítačů. I hrdinům slavné komedie bylo -náct a na konci střední se chtěli zbavit panictví. Ve druhém díle už si hledali stálé partnerky a ve třetím se hlavní hrdina Jim (Jason Biggs) ženil s flétnistkou Michelle (Alison Hannigan). Od té doby uběhlo už skoro deset let a tenhle pár má dvouletého syna, ale tak trošku i manželskou krizi. Režiséři a scenáristé Jon Hurwitz a Hayden Schlossberg napsali po letech pokračování, které nese název „Třídní sraz“ a navíc sehnali všechny hdriny z úvodních třech zmíněných dílů. Na světě jsou totiž ještě další čtyři, kde ale známé postavy nehrály a tyhle snímky těžily jen ze slávy původních filmů „prcičkovské“ série.

Prci, prci, prcičky A sázka na návrat starých dobrých a oblíbených herců vyšla tvůrcům skvěle. Zmíněný manželský pár se tedy vrátí domů k Jimovu tátovi, který stále ještě truchlí jako vdovec za svou ženou. A do města se sjíždí i Jimovi kámoši Kevin (Thomas Ian Nicholas), který má doma milující, ač trochu dominantní ženu, sportovní moderátor Oz (Chris Klein), jenž chodí s blondýnou, pro niž nevěra není problém, a nakonec i rádoby světoběžník Finch (Eddie Kaye Thomas). Věčného kazisvěta Stiflera (Seann William Scott) kluci na párty před samotným srazem nepozvali, ovšem ten se vždycky v pravou chvíli někde v jejich blízkosti objeví.

A tak se rozjíždí kolotoč nejrůznějších legračních scének, a i když už někteří výrazně vyspěli a zmoudřeli, pořád se dokážou dostat do pubertálních trablů a také pořádně zapařit. Díky pokročilému věku se také setkávají s o generaci mladšími středoškoláky a vzpomínají, jestli i oni byli tehdy takoví. Prostřední část filmu je tedy nabitá skvělými momenty a gagy, takže se budete výborně bavit. Ovšem třetí třetina snímku na samotném srazu už je zase zjemněná a řeší vztahy. Například Oz a Heather zjistí, že se pořád milují, Kevin je pořád dost nervózní z Vicky a při trochu nevhodném momentu se dokonce objeví i Nadja. Ale není nouze ani o překvapení, samozřejmě nebude chybět ani Stiflerova máma, která sehraje velmi zajímavou tečku v titulcích. A samotný závěr snímku je také pikantně nečekaný.

Zakončit úspěšnou sérii „Prciček“ tímhle návratovým a vzpomínkovým kouskem nebylo šlápnutí vedle, jak se někdy stává, ale opět parádní komedie nabitá skvělými fóry. Jestli jste se smáli u prvních dílů a jste tedy zvyklí na všechny možné vylomeniny a hnusárny, pak vás bude bavit i tohle pokračování. Protože je to opět jízda! Snad jen stopáž roztažená na téměř dvě hodiny vás může malinko odradit, ale věřte, že těch natahovaných momentů, kdy se vysvětlují všechny příběhy z mezidobí, zase tak moc není.

 

 Text: Pavel Urban
Foto: Bonfonfilm

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání