Desátý Hip Hop Kemp už zná podrobný program

Hip Hop Kemp 2011Jubilejní desátý ročník festivalu Hip Hop Kemp se letos ve Festivalparku v Hradci Králové uskuteční od čtvrtka 18. do soboty 20. srpna, s tradičním středečním warm-upem. Pořadatelé už zveřejnili detailní program všech stagí a také fakt, že VIP vstupenky poprvé v historii zmizely už v předprodeji. Pokud ještě váháte, jestli se příští týden do Hradce vydat, pak si přečtěte následující řádky, na nichž se vás pokusíme navnadit.


Čekal se nabitý line-up a ten rozhodně desátý Hip Hop Kemp nabízí. Po zveřejnění detailního programu je jasné, že se v areálu nikdo nudit nebude. Už ve středu 17. srpna se otevře pro nedočkavé návštěvníky od 18 hodin Backspin hangár, kde se představí čeští interpreti jako Elka, De Zrechts, Maat či Jay Diesel, po půlnoci ale také třeba oblíbená Yarah Bravo. Případně se můžou přítomní vydat do Jahmusic reggae stationu, kde se představí třeba kapela De Fuck To či slovenští Sedláci.

Hip Hop Kemp 2011Už ve čtvrtek se ale rozjedou další tři hudební stage. Oblíbená noční scéna Axe stage, Music hangar, kde se bude hrát hlavně Dubstep a Drum’n’Bass, chybět nebude taneční scéna, ale samozřejmě začne program také na hlavní Live stagi. Konkrétně už v 15 hodin legendární skupinou Manželé, která stála u zrodu hip hopu u nás. Pak už se můžou lidé těšit například na show představitelů labelu Ty Nikdy, slovenskou kapelu H16, uskupení Snowgoons+PMD a závěrečnou americkou trojici Arsonists, Mayer Hawthorne a jedny z headlinerů celého festivalu OFWGTA.

V ještě nabitějším duchu se pak nese line-up na hlavní stagi v dalších dvou dnech. V pátek vystoupí třeba Pio Squad, PSH, Phi-Life Cypher, RA the Rugged Man, francouzští Hocus Pocus, Looptroop Rockers ze Švédska, Pharoahe Monch či M.O.P. Sobota pak nabízí jména jako Indy a Wich, Moja Reč, Kontrafakt, Prago Union s živou kapelou a ze zahraniční například Heavy Metal Kings nebo Method Mana s Redmanem.

A to je jen výběr toho nejzajímavějšího z hlavní scény. Samozřejmě budou v provozu po celé tři dny festivalu i další výše zmíněné stage. Jestli vám ve výčtu jmen chyběla některá, jež slibovali pořadatelé, pak jsou zřejmě mezi těmi, kteří se nakonec omluvili. Konkrétně to jsou K-Otix, Mr.Lif, Static & Nat ILL, Peedi Crack a Sedge Warbler. „Většinou jsou to obligátní rodinné důvody, případně podlomené zdraví. Někdo zlobil, nemá pas a nesmí opustit svou zemi, jinde je to problém s prací, či zrušené turné, v jehož rámci měl proběhnout i Kemp,“ stojí v tiskové zprávě pořadatelů.

Hip Hop Kemp 2011Další zajímavostí je fakt, že letos už v předprodeji zmizely všechny VIP vstupenky, celkově 1 500 kusů. Tyto vstupenky zahrnují kvalitnější zázemí stanového městečka včetně sprch s teplou vodou a nonstop servisem, splachovacích záchodů s nonstop servisem, VIP tribunu, společnou VIP backstage s interprety nebo například samostatný vstup, vlastní bar a další bonusy, které jsou pro návštěvníky velice lákavé. Ještě dalších sto VIP vstupenek si organizátoři nechali do prodeje až na místo, kde budou k mání za 2 400 Kč. Normální lístky na festival vyjdou o tisíc korun levněji. K dostání budou také jednodenní vstupenky. Na středu za 300 Kč, na čtvrtek a pátek po 900 korunách a na sobotu za tisícovku. Ani letos nebude na Hip Hop Kempu chybět bezplatná autobusová kyvadlová doprava, která pojede od hlavního vlakového nádraží až k areálu letiště a zpět. Více informací včetně kompletního podrobného programu všech stagí najdete na oficiálních stránkách Hip Hop Kempu.


Text: Pavel Urban
Foto: Hip Hop Kemp

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Srpen bude nadupaný hudebními festivaly
Jak u českého publika obstál Ice Cube na Hip hop Jamu?
Hip Hop Kemp naservíroval další skvělá jména
Hip Hop Kemp odtajňuje účinkující pro desátý ročník

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání