Hip Hop Kemp naservíroval další skvělá jména

Hip Hop Kemp 2011

Před měsícem jsme vám přiblížili několik zajímavých jmen, která se objeví na desátém ročníku festivalu Hip Hop Kemp od 18. do 20. srpna v hradeckém Festivalparku. Nyní vám nabízíme druhou polovinu účinkujících na hlavní stagi, které pořadatelé každý týden zveřejňovali v rubice Bleděmodrý pátek. Šokující hvězda nepřišla, ale i tak můžou být fanoušci žánru nad míru spokojení.


Do začátku jubilejního desátého Hip Hop Kempu zbývá osmdesát dní, ale už nyní se fanoušci mohou těšit na pětačtyřicet jmen, která organizátoři v deseti po sobě jdoucích týdnech oznamovali. Šlo se chronologicky po jednotlivých ročnících a kromě celé řady navrátivších se kapel, došlo i na několik, jež si na Kempu zahrají poprvé. My jsme v našem představování skončili přesně v polovině, tu druhou vám tedy shrneme v následujících řádcích.

Hip Hop Kemp 2011Rok 2007 a zabydlený festival na letišti v Hradci Králové přivítal rekordní účast návštěvníků, přes 20 000. Vynikající atmosféru při koncertu M.O.P. chceme asi zažít všichni znovu a je dobře, že tu šanci dostaneme. Samozřejmě nesmí chybět Moja Reč ze Slovenska a také speciální set zástupců labelu Ty Nikdy, kam patří třeba Idea, Rest, Paulie Garand či DJ Fatte. Další jména jsou pak zahraniční, navíc dost lákavá. Tak například Random Axe, tedy Sean Price, Guilty Simpson a Black Milk. Dále třeba Arsonists, polští Parias a Sedge Warbler z Jihoafrické republiky.

Hlavní hvězdy z roku 2008, The Roots, asi znovu očekávat nešlo, ale Pharoahe Monch tenkrát nedorazil a nyní přjede. Indy, Wich, LA4 a Nironic - to je zkrátka jistota. Stejně jako slovenské duo Vec a Zverina. Jestli vám přesto chybí živá kapela, pak dorazí spolu s Mayer Hawthorne. O rok později se Kemp chlubil hlavně svou rozmanitostí. Vyníkajicí byl Method Man a letos se vrátí i s Redmanem. Spojené státy zastoupí také hvězdička Homeboy Sandman, Německo Huss N Hodn, Polsko Grubson a 3oda Kru. Z domácích luhů a hájů připočítejte Tafroba s DJ Maztahem a ze Slovenska Strapa s DJ Spinhandzem.

Hip Hop Kemp 2011A je tu loňský rok, s nímž to není až tak o návratech. Těšit se můžete na řadu skvělých nových jmen. Svou loňskou absenci napraví Beat Torrent, Snowgoons doplní Parrish Smith z EPMD, britské ostrovy bude reprezentovat Mystro a Francii další dávka živých nástrojů - Hocus Pocus. Za ČR a SR Oliver Lowe a Gramo Rokkaz. A konečně desátý přiděl jmen, kde mnozí čekali tu pravou hvězdu s velkým H. Někteří jsou možná zklamaní, ale pro jiné je příjezd  Odd Future Wolf Gang Kill Them All splněný sen. Další americký nářez bude v podobě Pac Div a nesmí chybět ani Mr. Lif, který už Kemp dobře zná. K nim připočtěte nizozemskou partu Dikke Vandalen. A samozřejmě Kontrafakt, tedy kapelu, která byla na všech předešlých devíti ročnících festivalu.

Hlavní stage je tedy zaplněna, ale HHK se může pyšnit mnoha dalšími pódii a hangáry, jejichž program se bude odtajňovat v dalších týdnech. Bohužel už došlo také na jedno odpadnutí a to v podání The Cool Kids, kteří dali přednost turné po USA. Každopádně je line up našlapaný jako nikdy. Do úterý 31. května si můžete koupit zvýhodněné vstupenky v sití Eventim, v kamenných obchodech Queens a v pražském Rapublicu za 1100 Kč, VIP pak za 2100 korun. Do úterý máte také šanci navrhnout design pro podobu triček k desátému ročníku festivalu. Vice informací o Kempu se dozvíte na www.hiphopkemp.cz.


Text: Pavel Urban
Foto: Festivalpark

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Hip Hop Kemp odtajňuje účinkující pro desátý ročník
Orion a James Cole zase spolu
IdeaFatte vydávají čtvrtou desku - Dočasně nedostupní
Prago Union se předvedli vyprodané Lucerně v nadživotní velikosti

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání