Hip Hop Kemp odtajňuje účinkující pro desátý ročník

Hip Hop Kemp 2011Festival Hip Hop Kemp letos oslaví jubilejní desátý ročník a to ve dnech 18. - 20. srpna ve Festivalparku v Hradci Králové. Pořadatelé připravují plno překvapení, včetně hlavních hvězd. Na ty si fanoušci musí ještě nějaký čas počkat, ale řada skvělých jmen už je zveřejněna na oficiálním webu v pravidelném vydání rubriky Bleděmodrý pátek. Zatím jde o účinkující, kteří se po letech na Kemp vrací.


Každý pátek se nedočkaví příznivci tohoto festivalu dozvídají několik jmen z line-upu letošního desátého ročníku. Pořadatelé už v polovině února představili novou grafiku a od března dávají lidem ochutnat, na co se můžou v srpnu v Hradci Králové těšit. Organizátoři Hip Hop Kempu na to šli chytře. Každý týden připomínají předchozí sezóny a několik účinkujících pozvali také na tu desátou.

Hip Hop Kemp 2011Z roku 2002, kdy Kemp začal na koupališti Cihelna v Pardubicích uprostřed ničivých povodní, dorazí britští Phi-Life Cypher, domácí zakladatelé hip hopu Manželé a ikony současné tuzemské scény Prago Union, kteří navíc s sebou vezmou živou kapelu. O rok později už se na Cihelně tísnilo sedm tisíc fanoušků a jedny z nejlepších koncertů v historii festivalu zde předvedli K-Otix a švédští Looptroop. Tedy další dvě silná jména, která se vrátí do České republiky.

Rok 2004 už zanesl Hip Hop Kemp do Hradce Králové, ale tehdy ještě ke Stříbrnému rybníku. Dorazil dvojnásobný počet lidí a ještě zajímavější účinkující. Comeback letos zažije americký Wildchild, beatboxer Eklips z Francie a slovenská partička H16. Před šesti lety už se festival usídlil na letišti, nynějším Festivalparku. Na místo činu se vrátí dobře známá legenda Kempu DJ Vadim se svou partou, ale i dánská dvojice DJ Static a Nat ill. Z domácích jmen pak nesmí chybět velmi známí PSH. Prvním novým vystupujícím pro letošek je americká dvojice The Cool Kids.

Hip Hop Kemp 2011Pokud vám něco říkají jména ILL Bill a Vinnie Paz, je to možná i tím, že se ve čtvrtek představí v pražském klubu Lucerna Music Bar. Kdo se tam tentokrát nedostane, nemusí smutnit, dvojice se totiž vrátí i v létě do Hradce. Spolu s nimi pak šílený RA The Rugged Man. Naše západní sousedy zastoupí kapela K.I.Z. a z českých luhů a hájů se můžou fanoušci těšit na Pio Squad.

Jestli ještě nemáte lístek, myslím, že vás tahle jména určitě přesvědčila, že byste si pro něj měli zajít. V předprodejní síti Eventim a kamenných obchodech Queens jsou nyní vstupenky k mání za 1 100 Kč, VIP pak za
2 100 Kč. Pořadatelé před pár dny spustili také novou podobu oficiálních festivalových stránek www.hiphopkemp.cz, které doporučujeme sledovat. O novinkách okolo Hip Hop Kempu vás ale budeme informovat samozřejmě pravidelně i my.


Text: Pavel Urban
Foto: Festivalpark

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Heavy Metal Kings se chystají pořádně otřást Lucernou
Prago Union se předvedli vyprodané Lucerně v nadživotní velikosti
Necro: Jsem nejbrutálnější rapper na této planetě!
Hip Hop Kemp 2010: Intergalaktická podívaná

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání