Srpen bude nadupaný hudebními festivaly

Letní festivalyNa červenec jsme vám nachystali bohaté menu festivalů. Rozdělili jsme je podle různých žánrů a do sekce ostatní přidali ještě pár zajímavých akcí, o kterých jste možná nevěděli, ale rozhodně stojí za pozornost. Stejný model jako u článku Kam vyrazit za hudebním dobrodružstvím v červenci jsme zachovali i pro srpen. Takže i ve druhém prázdninovém měsíci můžete plánovat, kam vyrazíte. Tentokrát budete vybírat ze sedmnácti festivalů seřazených v pěti kategoriích.


FOLK A COUNTRY

Budyňský poutníkBUDYŇSKÝ POUTNÍK: Z festivalu Budyňský poutník se stává už také tradiční setkání fanoušků folkové a country hudby. Letos se akce koná v pátek 5. a v sobotu 6. srpna v Budyni nad Ohří. V pátek večer je na programu Country bál, kde zahraje Mašinka v původní sestavě. V sobotu se návštěvníci už mohou těšit na koncerty interpretů, jako jsou Nezmaři, Petr Kocman, Slávek Janoušek, Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, Cop a další. Kdo by chtěl zůstat až do neděle, může navštívit Budyňskou pouť. Více informací najdete na: www.budynskypoutnik.cz.

Stodola Michala TučnéhoSTODOLA MICHALA TUČNÉHO: Už čtrnáctý ročník Stodoly Michala Tučného se koná od pátku 19. do soboty 20. srpna tradičně v Hošticích u Volyně. Páteční rozjezdový večer je zdarma a bude se na něm soutěžit o cenu Michala Tučného. Jako hosté vystoupí také skupiny Poutníci a Vltavín. Na sobotu už budete muset zaplatit v předprodeji 500, nebo na místě 550 korun. Za to se dočkáte vystoupení jmen jako Pavel Bobek, Žlutý pes, Traband, Taxmeni či tria Vlasta Redl, Jaroslav Samson Lenk a Slávek Janoušek. To nejzajímavější však přijde až večer, kdy lidé jako Jaroslav Svěcený, Bára Basiková, Petr Bende, Petra Janů, Marek Ztracený, Míša Tučná, Aleš Brichta a spousta dalších zpívají v pětihodinovém bloku písně Michala Tučného za doprovodu kapely Tučňáci. Program uvádí Aleš Háma. Více informací najdete na: www.smt.kyno.cz.


ROCK A PUNK

Chod Rock festCHOD ROCK FEST: V průběhu Chodovských slavností se milovníci hudby můžou vydat do Domažlic také na festival Chod Rock Fest. Koná se v pátek 12. a v sobotu 13. srpna v Jezdeckém areálu pod Vavřincem. První večer přijdou na řadu koncerty kapel jako Harlej, Mandrage či Škwor, bohatý sobotní program zpestří například Walda Gang, UDG, Rybičky 48 či Tleskač. Vstupné vyjde v předprodeji na 350 korun, na místě pak zaplatíte 400 Kč. Více informací najdete na: www.chodrockfest.cz.

Keltská nocKELTSKÁ NOC: Ve stejný termín jako Chod Rock Fest se v areálu skokanských můstků v Harrachově koná další ročník festivalu Keltská Noc. V pátek zde zahrají kapely jako Volant, N.V.Ú., Wohnout, Vypsaná fiXa, Sto Zvířat či britští Guitar Gangsters. V sobotu pak potěší třeba Záviš, E!E, Anna K., Mňága a Žďorp, Tři sestry nebo Václav Neckář a Bacily. Pořadatelé připravili pro rodiče se svými ratolestmi i dětský koutek. Předprodej na oba dny vyjde na 500 korun, na místě by zájemci zaplatili o dvě stovky více. Více informací najdete na: www.keltskanoc.cz.

Pod parouPOD PAROU: Pokud se chystáte v srpnu na skutečně punkový festival, pak byste neměli vynechat devátý ročník Festu Pod PaRoU. Od čtvrtka 18. do soboty 20. srpna můžete v Moravské Třebové zhlédnout na třech pódiích téměř padesát českých i zahraničních kapel. Jako ochutnávku můžeme jmenovat Street Dogs, Mad Sin, The Carburetors, Total Chaos, The Mahones, slovenské Polemic a Konflikt a z tuzemska pak třeba N.V.Ú., Totální nasazení či Tleskač. Na kopci nad areálem bude už od středy po celou dobu konání festivalu k dispozici Oáza. Vstupenky stojí v předprodeji 500 Kč, na místě pak 600 korun. Více informací najdete na: www.podparou.cz.

Rock na ValníkuROCK NA VALNÍKU: Také poslední srpnový víkend (25. - 27. 8.) si můžete užít pořádnou nálož rocku a punku. Dvanáctý ročník festivalu Rock na valníku se koná v areálu Letního kina ve Slaném a ve třech dnech nabídne na dvou pódiích více než padesát vystupujících. Mezi nimi třeba i kapely jako Totální nasazení, Tři sestry, Sto Zvířat, Vypsaná fiXa, N.V.Ú. či Znouzectnost. Vstupné v předprodeji vyjde na 550 korun, na místě pak na 650 Kč. Více informací najdete na: www.valnik.cz.

Rock for ChurchillROCK FOR CHURCHILL: Dvanáctý ročník populárního festivalu Roc for Churchill se koná ve Vroutku ve dnech 26. a 27. srpna. Ani tato akce není čistě jen rocková, ale vystoupí zde české i zahraniční kapely různých žánrů. Mezi hlavní hvězdy patří britští Zion Train, němečtí Mad Sin, Earl 16 z Jamajky či slovinská partička Elvis Jackson. Z domácích interpretů se představí třeba United Flavour, Skyline, Tata Bojs, Priessnitz, Visací Zámek či Prago Union. Vstupenky stojí v předprodeji 530 korun, na místě 800 Kč. Více informací najdete na: www.rfch.cz.


HIP HOP


Hip Hop KempHIP HOP KEMP: Jestliže mají fanoušci hip hopu v srpnu nějakou jistotu, pak je to festival Hip Hop Kemp. Letošní jubilejní desátý ročník se koná ve Festivalparku v Hradci Králové od čtvrtka 18. do soboty 20. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na jména jako Method Man a Redman, M.O.P., Pharoahe Monch, OFWGKTA aka Odd Future, Heavy Metal Kings, Looptroop Rockers, Hocus Pocus, Mr. Lif, K-Otix, ale samozřejmě i na česko-slovenskou špičku v podobě kapel Kontrafakt, PSH, Prago Union, Indy a Wich, Pio Squad, Moja Reč a řady dalších. Chybět logicky nebudou ani další složky hip hopu a tradičně bohatý doprovodný program. Vstupenky se dají v předprodeji pořídit za 1 300 korun, několik posledních VIP lístků pak v ceně 2 300 Kč. V srpnu a na místě pak vstupné o stovku podraží. Více informací na: www.hiphopkemp.cz.


MULTIŽÁNROVÉ

SázavafestSÁZAVA FEST: Benešov od 4. do 7. srpna a k tomu jedenáctý ročník multikulturního festivalu Sázavafest. Letos patří mezi hlavní hvězdy line-upu britští The Subways, Hurts, staří známí Kosheen či němečtí Alphaville. Z českých hudebních těles jmenujme například Chinaski, UDG, Nightwork, Tata Bojs, Vypsaná fiXu, Wohnout či Tomáše Kluse. Ale vystoupí zde také jakožto na jediném letním koncertě v České republice slovenská zpěvačka Jana Kirschner. Celkově se představí na šesti scénách přes 120 účinkujících a připraven je samozřejmě i bohatý doprovodný program. Lístky stojí v předprodeji 1 000 korun, na místě 1 200 Kč. Více informací najdete na: www.sazavafest.cz.

Povaleč festivalPOVALEČ: Pokud chcete první srpnový víkend někam vyrazit a nemáte moc peněz na drahé vstupné, pak se můžete vydat do Valče, kde se koná šestý ročník festivalu Povaleč. Na něj je totiž vstupné zdarma, respektive dobrovolné. Kromě kapel jako The Navigators, WWW, Basta Fidel, Zrní, Lus3, se můžete těšit také na bohatý doprovodný program včetně divadla, koupaliště či sportovního vyžití. Na místo se můžete dostat za 100 korun PovalečBusem, stačí si rezervovat místo. Více informací najdete na: www.povalec.cz.

Open Air FestivalOPEN AIR FESTIVAL: Letiště v Panenském Týnci zažilo loni v létě úspěšný premiérový ročník Open Air Festivalu, a tak se letos od čtvrtka 11. do soboty 13. srpna dočkají fanoušci pokračování. Mezi hlavní lákadla patří tentokrát The Chemical Brothers, britské duo Leftfield, američtí Good Charlotte či belgická kapela Goose. Z domácích interpretů budou k vidění kapely Chinaski, Tata Bojs, Mig 21, Kryštof, Nightwork či J.A.R. Kdo by byl přesycen hudbou, může vyzkoušet například trenažéry cyklo, ski či veslařský, půjčit si Segway nebo čtyřkolku, případně si zahrát plážový fotbal a volejbal. Vstupenka vyjde v předprodeji na 1 090 korun, VIP stojí 1 980 Kč. Více informací najdete na: www.openairfestival.cz.

Trutnov Open Air Music FestivalTRUTNOV OPEN AIR MUSIC FESTIVAL: První ročník tohoto festivalu se měl konat už v roce 1987, nakonec byl první povolený až po revoluci v roce 1990. V bohaté historii zde vystoupila řada známých zahraničních i tuzemských interpretů včetně Faith No More, Sepultury, Motörhead nebo třeba Waldemar Matuška. Letos se bude trutnovský festival konat od 18. do 21. srpna a těšit se můžete na The Locos, Briana Welche, který hrál v kapele Korn, ale rovněž na skupiny Plastic People of the Universe, Kryštof, Tata Bojs, J.A.R., Prago Union či Mňága a Žďorp. Vstupenky stojí v předprodeji 1 080 Kč, na místě pak 1 200 korun. Více informací najdete na: www.festivaltrutnov.cz.

Český hradČESKÉ HRADY: Putovní festival České hrady se v průběhu srpna přesune z Čech, konkrétně z Bezdězu, na tři moravská místa - Hradec nad Moravicí, Bouzov a Valtice. K vidění ale budou dál kapely jako Tata Bojs, Wohnout, Divokej Bill, Kryštof, Vypsaná fiXa, Sunshine či Tomáš Klus, Jiří Schmitzer a rapper Vladimir 518 s Terezou Černochovou. V pátek začíná program v 19 hodin, v sobotu pak v 11:30. Vstupenky koupíte na pátek v ceně 200 korun a na sobotu za dvojnásobek. Více informací na www.ceskehrady.cz.


OSTATNÍ

Přístavní slavnost 2011PŘÍSTAVNÍ SLAVNOST: V sobotu 6. srpna se vydejte do Nymburka, konkrétně do parku Pod hradbami. Koná se tam totiž Přístavní slavnost už od 10 hodin dopoledne a vstup je volný. V průběhu dne zde zahrají kapely jako Niceland, Yo Yo Band, Crossband či Wohnout. Z doprovodného programu můžeme zmínit dětskou mašinku či bodypainting. Nebude chybět ani pivo z místního pivovaru. Více informací najdete na: www.meks-nbk.cz/pristavni-slavnost-2010.

Brno Riviera FestBRNO RIVIERA FEST: Areál brněnského koupaliště Riviera ožije v pátek 19. srpna, protože se zde koná druhý ročník festivalu Brno Riviera Fest. Brány areálu se otevřou ve 14 hodin a těšit se můžete na účinkující jako Sunshine, Mňága a Žďorp, Support Lesbiens, Skyline, Chinaski či Aneta Langerová. Vstupné stojí v předprodeji příjemných 280 korun, na místě 350 Kč. Více informací najdete na: www.brnorivierafest.cz.

Pilsner FestPILSNER FEST: I Plzeň má svůj významný festival. Letošní Pilsner fest se v areálu tamního pivovaru koná v pátek 26. a v sobotu 27. srpna. Na dvou pódiích zde zahraje na dvacet skvělých hudebních kapel. Například Kryštof, Chinaski, Wohnout, Tři sestry, Monkey Business či slovenští No Name. Chybět nesmí ani doprovodné akce v podobě Prazdroje talentů a Plzeňské street gallery. Nejlepší na této skvělé akci je fakt, že vstup bude zdarma. Více informací najdete na: www.pilsnerfest.cz.

Cesta z městaCESTA Z MĚSTA: Vysoká Lípa v těsném sousedství nádherné přírody Národního parku České Švýcarsko přivítá v pátek 26. a v sobotu 27. srpna návštěvníky festivalu Cesta z města. Páteční večer je spíše zahřívací, ale v sobotu zde zahrají skupiny jako Niceland, Toxique, Pub Animals, ale vystoupí třeba i Lenka Dusilová či Pepa Lábus. Vstupenky vyjdou v předprodeji na 165 Kč, na místě si připravte 199 korun. Více informací najdete na: www.cestazmesta.org.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky akcí

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Kam vyrazit za hudebním dobrodružstvím v červenci?
Rock for Church(ill): Za málo peněz hodně muziky
První den na Sázavafestu zdarma!
Hip Hop Kemp naservíroval další skvělá jména 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání