420PEOPLE energicky vtančí do nové sezóny. Repríza Mirage už 9. 9.!

420peopleV září a říjnu špičkový taneční soubor 420PEOPLE absolvuje několik vystoupení na tuzemských scénách, včetně očekávané premiéry inscenace Peklo - Dantovské variace, inspirované Božskou komedií Dante Alighieriho. Diváci se tak mohou těšit na vzrušující setkání s extratřídou současného tance.


První vlastní celovečerní představení 420PEOPLE nazvané Mirage se na Novou scénu Národního divadla vrátí 9. 9. a v další repríze 23. 10. Mimořádně vydařená, diváky i kritikou vysoce hodnocená inscenace se pohybuje na hranici komedie a otázek, které jdou pod kůži. Například, je představení spíše psychoterapií nebo kopírováním a vkládáním našich vlastních myšlenek? Choreograf, tanečník a umělecký šéf 420PEOPLE Václav Kuneš se inspiroval oblíbenými stand up komediemi a na jeviště přivedl hned sedm výtečných tanečnic a tanečníků (Šárka Bočková, Jussi Nousiainen, Nataša Novotná, Ombline Noyer, Milan Odstrčil, Štěpán Pechar, Alexandr Volný).

Poprvé se 420PEOPLE představí v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé ulici v centru Prahy. Pozoruhodné představení Peklo - Dantovské variace je vzrušujícím spojením tance a činohry, výsledkem spolupráce protagonistů 420PEOPLE Nataši Novotné a Václava Kuneše, režiséra Jana Nebeského, herce Davida Prachaře, scenáristky a herečky Lucie Trmíkové. Tragikomické podobenství o souboji se smutkem, nudou a leností, které se vkrádají do lidského života po uplynutí jeho první poloviny, bude mít premiéry 29. a 30. 9. ve 20.00. Reprízy jsou na programu 27. 10., 24. 11. a 4. 12. Herecké mistrovství, prvotřídní taneční výkony v osobité choreografii, nevšedně pojatý klasický námět, genius loci výjimečného místa... Peklo - Dantovské variace slibuje mimořádný divácký zážitek! Vstupenky v cenách 300 Kč / 200 Kč pro studenty a ZTP jsou v předprodeji v síti GoOut. Představení vzniká v koprodukční spolupráci 420PEOPLE, Experimentálního prostoru NoD a Jedl o.s. Partnerem inscenace je Činohra Divadla F. X. Šaldy a Národní divadlo.

 

420people


A na závěr malá zimní ochutnávka. Velkou výzvou a dalším „poprvé“ v historii 420PEOPLE a vlastně i tuzemské taneční scény bude premiéra „šitá na míru“ tomuto prestižnímu souboru externí choreografkou – známou inovátorkou Ann Van den Broek. Hvězda belgické divadelní scény, mimo jiné držitelka nejprestižnější holandské taneční ceny Zwaan 2008 za choreografii Co(te)lette, proslula schopností jít až „na dřeň" pohybu a emocí. Jak dopadne její setkání s 420PEOPLE, bude k vidění 14. a 15. 12. v Divadle Archa.

Co je to 420PEOPLE?

Prestižní taneční soubor, který na přelomu let 2006/2007 založili Václav Kuneš a Nataša Novotná – bývalí dlouholetí členové Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Ve spolupráci s umělci z různých oborů naplňují svou uměleckou vizi a produkují tvorbu s pomyslnou značkou Made by Czechs, soubor 420PEOPLE je však zároveň organickou součástí mezinárodní tvůrčí scény. Soubor se se těší podpoře Ministerstva kultury ČR a Hlavního města Prahy, od roku 2009 pak také významné podpoře Nadace BNP Paribas.


Text: Markéta Faustová
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání