V říjnu se uskuteční jubilejní 10. koncert královen popu

Světla ramp 2011Velkolepá show nazvaná SVĚTLA RAMP: POCTA BARRANDOVU se měla uskutečnit už 16. května, pak ji ale organizátoři museli přesunout a stanovili nový termín pro tento galavečer na 10. října. Tato akce má však být příležitostí pro oslavení zcela jiného jubilea. Od založení Ateliérů Barrandov uplynulo již dlouhých osmdesát let. Svou účast přislíbily opravdové hvězdy české scény jako Helena Vondráčková, Bára Basiková a další oblíbené zpěvačky.


Světla ramp 2011Koncert královen popu se uskuteční už po desáté a kde jinde než opět v překrásných prostorách Státní opery Praha, která tuto akci pozvedne na patřičnou elegantní úroveň. Vstupenky, které byly v prodeji na květnovou akci, samozřejmě zůstaly v platnosti, koho to však odradilo, mohl je bez problémů vrátit v místě předprodeje. Organizátoři se snažili zajistit účast také zahraničních osobností, a právě to se pak promítlo na změně termínu. Doufejme, že říjnový termín je již závazný a dorazí všichni účinkující i zajímaví hosté.

Během show se při příležitosti oslav 80. výročí založení barrandovských Ateliérů připomenou slavné filmové písně počínaje skladbami Voskovce a Wericha nebo Semaforu až po velké hity Karla Svobody. Doposud byla potvrzena účast hvězdných zpěvaček jako Helena Vondráčková, Bára Basiková, Leona Machálková nebo Ilona Csáková. Nebudou však chybět ani umělkyně, které se na scéně nepohybují ještě tak dlouho kupříkladu Monika Bagárová, Markéta Konvičková a Tereza Mátlová. Svým vystoupením pak jistě potěší i Tonya Graves, zpěvačka kapely Monkey Business, sestry Havelkovy či Lucie Šoralová. Nebude chybět ani pánské zastoupení v podobě Pavla Vítka, Davida Deyla a Ondřeje Rumla. Specialitou bude účast ProjectWINGS.


Světla ramp 2011Světla ramp v předchozích letech

Autorem této show je hudební dramaturg Janis Sidovský. Této společensko-kulturní události se však mohou účastnit jen ti umělci, kteří zazpívají živě za doprovodu orchestru sestaveného ze špičkových hudebních, jenž se schází pohromadě pouze na této akci. V milosti zde jako dirigenti působili Martin Kumžák, Petr Malásek, Jan Václavík, Kryštof Marek a František Drs. Během let 2000 – 2009, kdy se tento galavečer královen pořádal, na něm vystoupila řada umělkyň. Kromě těch, které již byly zmíněny pro svou letošní účast, zavzpomínejme například na Hanu Hegerovou, Marii Rottrovou, Anetu Langerovou, Věru Špinarovou, Hanu Zagorovou, Janu Kirschner, Petru Janů, Moniku Absolonovou a Evu Pilarovou.

Neodmyslitelně však k této události patří i gentlemani se zlatem v hrdle, jež přišli dělat dámám společnost. Světla ramp osvítila například Karla Gotta, Štefana Margitu, Daniela Hůlku, Petra Muka, Jiřího Korna, Karla Černocha či Janka Ledeckého a Vojtu Dyka. Také moderátorský pult nezůstal v rukou jednoho svěřence. Za tu dobu se za ním vystřídali osobnosti české scény, jakými jsou Martin Dejdar, Mahulena Bočanová, Petr Vondráček, Michal Horáček nebo například Jan Saudek. Kdo asi převezme moderátorský mikrofon letos?


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Světla ramp

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Petřínská rozhledna oslaví 120 let
Lávka River Stage znovu zakotvila pod Karlovým mostem
Co chystá Česká Miss pro další ročník?
Barování se Sandrou Novákovou do Lucerny nepatří

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání