Lávka River Stage znovu zakotvila pod Karlovým mostem

Lávka River Stage 2011Loni v létě se poprvé v hlavním městě představil zajímavý projekt Lávka River Stage. Na pódiu postaveném na vodě mezi klubem Lávka a Karlovým mostem po celý měsíc vystupovali tanečníci, operní pěvci, hudebníci a další neobyčejní umělci. Pro velké úspěchy se organizátoři rozhodli i letos akci zopakovat. Lávka River Stage 2011 bude lákat dalšími magickými večery, opět po celý měsíc až do 30. srpna.


Pokud jste měli možnost a na Lávku si před rokem našli cestu, čekalo vás tam překvapení v podobě netradičního kulturního zážitku. Letos máte další možnost, jak prožít zajímavý večer s různými vsuvkami – od klasického baletu, přes pouliční divadlo, operu až po světelné projekce. V srpnu je naplánováno celkem 14 vystoupení a to vždy v úterý, čtvrtek a neděli od půl deváté do 22. hodiny.

Lávka River Stage 2011Uslyšíte světoznámé operní árie v podání sólistek pražské Státní opery Markéty Mátlové a Petry Perly Notové. Na programu bude také další lahůdka, soubor Státní konzervatoře hlavního města Prahy Bohemi Balet uvede samozřejmě svá nastudovaná taneční vystoupení, ale nově i balet Gajané s hudbou Arama Chačaturjana a také Les Sylphides s hudebním zpracováním Fryderyka Chopina. Pokud tíhnete k netradičním spojením moderní a klasické muziky, potěší vaše srdce dívčí smyčcové trio String Ladies. Aby však mohli diváci vidět i něco opravdu originálního, ne jen hudbu, tanec a zpěv, vystoupí na lávce také pouliční umělci. Nebude chybět žonglér z Cirque Garuda ATI se svou ohnivou show, hypnotické žonglování Cube Act, Bratři v tricku a Long Vehicle Circus, kteří spojili dohromady pantomimu, klaunství a akrobacii.

Večery tohoto malého festivalu budou stejně jako loni završeny projekcí s použitím nové technologie nazývané mapping. K dispozici bude samozřejmě i tamní česká, mezinárodní a středomořská kuchyně. O jídlo a pití zde rozhodně nouze nebude. A kde sehnat vstupenky na tuto akci? Buď je můžete zakoupit v předprodejní síti Ticketpro, Ticketportal nebo Ticketstream nebo přímo na pokladně v Klubu Lávka. Vstupné je v ceně 250 korun bez poplatků.


UPOUTÁVKA LÁVKA RIVER STAGE 2011

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Namíchali jsme pro vás koktejl zajímavých akcí
Lávka River Stage: Multikulturní exhibice
Klub Lávka oslavil 20. narozeniny a zahájil projekt Lávka River Stage
LÁVKA RIVER STAGE pobaví v srpnu rozmanitými kulturními večery

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání