Kam vyrazit za zábavou? Jedině Mimo domov

Out of HomePřesněji tedy OUT of HOME, což je festival, který nabízí jednak svým návštěvníkům kulturní zpestření, ale hlavně se věnuje dětem z dětských domovů. Seznámení s různými profesemi, sportovní zážitky a večerní koncert, to je jen málo z toho, co děti čeká. A u toho můžete být i vy.


V pátek 3. a sobotu 4. června se v Praze sejdou sirotci z celé České republiky, kdy v rámci festivalu OUT of HOME zažijí pestrý program plný zážitků, sportovního naplnění či kulturního vyžití. Mohou se seznámit s profesemi, které by mohly třeba v budoucnu vykonávat. Fitness lektor, novinář, moderátor, kuchař, policista a jiná povolání jsou k dispozici dvě stě třiceti dětem, jejichž budoucnost je otevřená. S tím je spjata i zážitková hra, jež má pozitivní ohlasy z minulých ročníků. Letos nese podtitul „Už víš, čím budeš?“ Po Praze se rozmístí stanoviště, u kterých budou děti plnit úkoly a také je čekají různé soutěže a kvízy.

Out of HomeV rámci toho se rozdělí do týmů, což podporuje kolektivní spolupráci. Zároveň se akce mohou účastnit i vychovatelky a vychovatelé, takže se podpoří vztahy i na této úrovni. Děti tak navštíví například módní salon, redakci Lidovky.cz, zázemí Evropy 2, restaurace Lokal blok a Zvonařka, policejní stanici, soukromou zdravotnickou síť Santé a další.„Cílem letošní hry je, aby děti poznaly profese, které by je mohly bavit a jsou pro každého při troše snahy dosažitelné,“ říká organizátorka akce Klára Chábová.

Kulturní náplň zajišťuje sobotní večer, kam může přijít i veřejnost. Na pražském Smíchově, v klubu GOX (Nádražní 76), proběhne slavnostní vyhlášení vítězů zážitkové hry a pak si budou všichni společně užívat hudební vystoupení kapel Navigators a 4signs. Navigators hrají styl R´n´B, hip hop, soul, jazz a funk. Jsou jednou z mála tuzemských kapel, které se často objevují i na hudební stanici MTV Europe. 4signs se zaměřují na drum´n´bass, dance, funky a pop. Mohou se pyšnit několika oceněními v pěveckých soutěžích. Dříve byli známí jako The Loou.

 

Out of Home


Na tento hudební večer nejenže můžete přijít, ale zároveň podpoříte i dobrou věc. Ze vstupenky, která stojí 200 Kč, půjde výtěžek na projekt Život nanečisto. Cílem akce je hlavně podporovat děti, jimž bylo odepřeno mít zázemí ve vlastní rodině, a tudíž start do samostatného života je pro ně složitější. Česká republika navíc patří mezi země s největším počtem dětí, které žijí mimo vlastní domov. Jen v minulém roce jich bylo do dětských domovů a kojeneckých ústavů přijato 2 000. Jejich podpora a usnadnění integrace, což znamená i nalezení profesního uplatnění, znamená i krok k lepšímu rozvoji celé společnosti.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Out of Home

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Festival Velká výzva nabídne hudbu i jinou zábavu

Aneta Langerová zahájí příští týden svou letní sezónu

Rock for People přiláká fanoušky už posedmnácté

Vyhraj VIP vstupenky na Votvírák pro sebe i kamarády


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání