Festival Velká výzva nabídne hudbu i jinou zábavu

Velká výzvaEkologická organizace Hnutí DUHA pořádá v sobotu 4. června v Praze na Kampě celodenní festival Velká výzva, který je doprovodnou akcí ke stejnojmenné iniciativě ohledně nového zákona, jenž posílí investice do moderních technologií a čistého průmyslu. Kromě řady kapel se mohou návštěvníci zdarma těšit také na divadelní představení, soutěže či občerstvení vyrobené pouze z místní produkce.


Iniciativu Velká výzva podepsalo už přes šestnáct tisíc lidí. Kromě jiných i řada známých osobností jako exprezident Václav Havel, který převzal i záštitu nad festivalem, herci Jan Budař a Jaroslav Dušek, spisovatel Michal Viewegh, muzikant Jiří Dědeček či herečka Simona Stašová. Velká výzva se snaží prosadit zákon, který závazně stanoví, jak bude Česká republika snižovat exhalace skleníkových plynů o 2 % ročně - krok po kroku, rok po roku. Rozhýbe tak investice do moderních zelených řešení, jako je zateplování domů, čistá energie, pohodlná veřejná doprava, místní potraviny nebo snadná recyklace.

Velká výzvaSamotný festival na Kampě budou moderovat Pavel Anděl a herec Petr Vacek. Dopolední část pro rodiny s dětmi nabídne několik divadelních představení. V poledne pak odstartuje hudební program předních českých hudebních skupin, které budou hrát až do pozdního večera. Představí se například Mňága a Žďorp, Priessnitz, G-Point Hunters či Mako!Mako.

Součástí festivalu budou stánky významných českých neziskových organizací a firem, které představí současné trendy průmyslu šetrného k životnímu prostředí. Chybět nebude ani farmářské tržiště a občerstvení vyrobené jen z české produkce. Lidé se také mohou seznámit s moderními prvky úsporné technologie. Vstup na akci je zdarma, ta potrvá od 10 do 22 hodin.

Program na hlavním festivalovém pódiu
10:00 - 10:45 Pidivadlo: Tři nezbedné pohádky
10:50 - 11:30 Teatrofon: CirKUS SVĚTA
11:30 - 12:15 Květy
13:00 - 13:45 Please the Trees
14:15 - 15:00 Zdeněk Bína Acoustic Project
16:00 - 16:45 Mňága a Žďorp
17:30 - 18:15 Priessnitz
19:00 - 19:45 G-Point Hunters (R. Holý, M. Rupert, T. Černochová)
20:30 - 21:30 Mako!Mako


Velká výzva


Text: Pavel Urban
Foto: Velká výzva

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Kam vyrazit za zábavou? Jedině Mimo domov
Aneta Langerová zahájí příští týden svou letní sezónu

Rock for People přiláká fanoušky už posedmnácté

Vyhraj VIP vstupenky na Votvírák pro sebe i kamarády

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání