Rock for People přiláká fanoušky už posedmnácté

Rock for PeoplePopulární multižánrový festival Rock for People se letos bude konat od 2. do 5. července ve Festivalparku v Hradci Králové. Během čtyř dnů se zde na již 17. ročníku představí 140 hudebních skupin z celého světa, přičemž zhruba polovina bude ze zahraničí. Pořadatelé nachystali celou řadu novinek, včetně obměny vizualizace Rock for People či architektury a designu samotného Festivalparku.


Novinky vytvářejí předpoklady pro další kvalitativní i kvantitativní růst. „Tím kvalitativním nemáme na mysli jen line-up, ale především architekturu a design Festivalparku, který by nám měl dle dosavadních jednání umožnit v dalších letech i prostorovou expanzi. Ruku v ruce se s tím otevírá i možnost vozit do Hradce Králové největší světové kapely a přitom garantovat komfort pro každého návštěvníka,“ řekl Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production s.r.o.

Nejvýznamnější a zároveň nejviditelnější inovací je kompletní obměna vizuálního stylu Rock for People. Autorem konceptu, jenž se týká i loga, je renomovaný pražský ateliér Dynamo design, který do nové grafiky promítl nosné atributy festivalu - zábavu, kreativitu, sdílení zážitků, rozmanitost, energii a v neposlední řadě emoce.

Rock for PeopleProměnila se také hierarchie i program scén. Vedle hlavní t-music stage, která bude vyhrazena pro letošní zahraniční headlinery, se jiné větší skupiny a oblíbené tuzemské formace objeví na další venkovní scéně. Úplnou novinkou bude kryté šapitó až pro 7 000 lidí, které nahradí dosavadní dvojpódiový stan s komplikovanou cirkulací vzduchu i návštěvníků. Na této Evropa 2 stagi se objeví jak zahraniční, tak i domácí hudební projekty. Mnohem více budou využity i hangáry - na CZ Talent Stagi se představí výhradně české formace. V dalším z hangárů se budou po dnech střídat dramaturgické linie. Po několika letech se na Rock for People vrací taneční a DJ´s program. Po skončení živého koncertu na obou hangárových scénách budou následovat tematické sety, včetně hojně poptávané Oldies Party s muzikou od 60. do 90. let.

DJ’s bude na festivalu zhruba dvacet, stejně jako divadel. Chybět nebudou ani projekce na velkoplošné obrazovce a autogramiáda vašich známých kapel a interpretů. Zajímavou atrakcí bude Technostan, kde si budou moci návštěvníci prohlédnout celou řadu nových technologií a exponátů. Například detektor lži, závodní formuli, golfový trenažér, inteligentní roboty a mnoho dalších zajímavých předmětů. Daleko pestřejší náplň čeká i na obyvatele stanového města. Vedle posílení veškerého sociálního zázemí se chystá ranní kavárna spojená s čítárnou i prodejnou čerstvého pečiva. Kemp bude letos poprvé rozdělen na zóny, bude mít vlastní pravidla provozu, vyčleněnou ochranku i zpřísněný vstup.

Rock for PeopleNávštěvníky ale pravděpodobně budou nejvíce zajímat jména kapel a interpretů. Z těch nejznámějších zahraničních se mohou těšit na My Chemical Romance, Bullet For My Valentine, Paramore, Pendulum, The Streets, Sum 41, Primus či White Lies. „Uvažovali jsme nad několika ‚hvězdnějšími´ jmény, ale často nerealistické finanční požadavky by se odrazily na programu dalších festivalových dní. I s ohledem na množství kvalitních kapel, s nimiž jsme byli v kontaktu a o které jsme od počátku stáli, jsme dali přednost žánrově pestřejšímu programu,“ uvedl dramaturg festivalu Petr Fořt.

Chybět ale nebude také celá řada špičkových domácích kapel. Například Tři sestry, festivalový set nabídnou Chinaski a loni absentující Nightwork. Vystoupí i Kryštof, Vypsaná fiXa, Jiří Schmitzer s kapelou, Prago Union, Ester Kočičková a Lubomír Nohavica nebo Southpaw, kteří na Rock for People naplánovali svou derniéru. Mezi nově potvrzená jména pak patří Pavel Bobek a Druhá tráva, Tomáš Klus, Xindl X, Buty, November 2nd nebo Pipes & Pints.

Vstupenky na letošní 17. ročník jsou k dispozici výhradně na www.ticketsforpeople.cz. Do konce května vyjdou na 1520 korun. V červnu budou stát o sedmdesát korun více, na místě pak budou muset zájemci zaplatit 1800 Kč.


Text: Pavel Urban
Foto: Rock for People

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Startuje festivalová soutěž Vezmi partu na Votvírák!
Festival Mezi ploty setře bariéry již podvacáté
Multižánrový Votvírák odemkne festivalová pódia
Hip Hop Kemp odtajňuje účinkující pro desátý ročník


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání