Festival Mezi ploty setře bariéry již podvacáté

Mezi ploty 2011Tento rok můžete už podvacáté přivítat slunné dny na hudebně-divadelním festivalu Mezi ploty. Akce se koná o víkendu 28. – 29. května v areálu psychiatrické léčebny v Praze Bohnicích. Zatím nekompletní program slibuje vystoupení Vypsané fixy, Sto zvířat, Davida Kollera, Tomáše Kluse, Sunshine i mnohých dalších interpretů. Vedle hudebních vystoupení festival láká i na bohatý divadelní program.


Mezi ploty 2011Mezi ploty patří k akcím zahajujícím sezónu open-air festivalů. Tradičně přináší to nejlepší z tuzemské hudební a divadelní scény. Zároveň se jedná o mezinárodně zcela unikátní festival, protože není známo, že by se jinde po světě konala akce podobného rozsahu v psychiatrické léčebně. Právě splynutí světa tam „za plotem“ s tím naším každodenním je zásadní charakteristikou Plotů. Mentálně postižení lidé aktivně spolupracují na přípravě akce, v průběhu festivalu pak návštěvníkům představují své aktivity v různých představeních či workshopech.

Během dvacetileté historie vyrostl festival Mezi ploty ze skromné akce v událost, která nemá různorodostí svého programu v České republice konkurenci. Kde jinde během jednoho dne navštívíte loutkové divadlo, pantomimu, výtvarné dílny, taneční vystoupení, autorská čtení i kvalitní hudební performance? Nabídka muziky je navíc tak rozsáhlá, že si na festivalu užije rocker stejně tak jako fanoušek popu, hip hopu či ska. Mimo sosání kulturních lákadel, jež Ploty nabízí, se můžete do festivalu aktivně zapojit prostřednictvím všemožných workshopů.

Mezi ploty 2011Mezi ploty každoročně přilákají několik desítek tisíc lidí. Přijďte i vy vzdát hold začínajícímu létu na pohodový festival v nezvyklém prostředí a pomozte organizátorům odstranit mezilidské bariéry. V předprodejní síti Ticketstream jsou lístky k mání za 250 korun za jeden den, permanentku na celý festival koupíte za 470 Kč. Vstupenky zakoupíte také na místě po 280 korunách.


Text: Klára Votavová
Foto: Kulturní servis Puls (archiv)


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
MEZI PLOTY (NEDĚLE) - Přehlídka výtečné hudby
MEZI PLOTY (SOBOTA) - Od líného úvodu po hopsavý večer

Samostatné koncerty se mísí s festivaly
Kam půjdeme první červnový víkend? Přeci Mezi ploty!

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání