KAM PŮJDEME PRVNÍ ČERVNOVÝ VÍKEND? PŘECI MEZI PLOTY!

kulturní servis pulsDo voleb máme blízko a hezké počasí nám asi letos také sloužit nebude, pojďme tedy do Bohnic, tam nám spraví náladu! Neděláme si z vás blázny, to se jen blíží další ročník festivalu Mezi ploty. A co letos můžete vidět? Divadelní vystoupení, dobrou muziku i výtvarné dílny.

Festival letos přivítá návštěvníky již po devatenácté a představí se celkem ve třech městech po České republice. Kdo měl příležitost, vyrazil již tuto sobotu do Dobřan u Plzně, kde si mohl z naservírovaného hudebního programu poslechnout Tonyu Graves, Kurtyzány z 25. Avenue, Švihadlo nebo třeba Jana Budaře a Eliščin Band.

 

Kdo má blízko do Brna, může vyrazit v sobotu 29. května do Černovic. Zde se uskuteční další kolo a zábavy rozhodně neubude. Přebohatá je především nabídka divadelních představení. Z pohádek se můžete těšit na „Čertíky na cestách“, známého „Koucoura v botách“ či „Pohádky do kapsy“. Kdo by raději něco z jiného soudku, ať raději zavítá na „Panoptikum“ nebo „Člověčiny“. Představení poběží od dopoledních do večerních hodin. A jaká bude brněnská hudební nabídka? Do Červnovic se vypraví Toxique, David Kraus, Southpaw i Niceland.

 

Mezi ploty 2010Mezi ploty budou finišovat první červnový víkend, kdy zavítají tradičně do areálu bohnické léčebny. Pražané mají rozšířenou především hudební nabídku. Účast přislíbilo mnoho oblíbených interpretů i zajímavých muzikantů. Jste-li fanouškem Xindla-X, Dana Bárty, Lenky Filipové, Tomáše Kluse, anebo kupříkladu Xaviera Baumaxi, tak si honem utíkejte koupit vstupenky. Ale pozor, to byl výběr pouze na sobotní den.

V nedělním programu se nachází Vypsaná Fixa, Aneta Langerová, Sto zvířat, Kamil Střihavka i skupina Čechomor. Kdo dosud váhal, musí uznat, že tak krásnou nabídku přeci nelze odmítnout. Ceny zmíněných vstupenek jsou odlišné podle lokality. Do Černovic se dostanete za 150 Kč, v Bohnicích si budete muset připlatit. Jednodenní vstupné je za 250 Kč, permanentka na celý víkend pak za 470 korun. Budete-li si chtít lístek kupovat až na místě, připlatíte si o 30 korun více.

 

Všechny areály budou otevřeny již od 11 hodin. Využívat jich můžete po celý den dle libosti, hudební i divadelní programy budou končit nejdéle kolem deváté hodiny večerní. Žízně ani hladu se nemusíte bát, zajištěn bude dostatek stánků s občerstvením, jak pro nadšence masité stravy, tak pro vegetariány. Pokud byste se však chtěli jít na festival trochu pobavit v doprovodu alkoholu, budete si muset počkat až večer do hospůdky. V celém areálu naleznete pouze nealkoholické nápoje, včetně piva.

 

Vydejte se i vy na nejnavštěvovanější hudebně-divadelní festival v České republice, aneb jak říká Tomáš Klus „přidejte se na povolební veselici“. Ani váš Kulturní servis Puls nebude chybět!

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akce

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání