KAM PŮJDEME PRVNÍ ČERVNOVÝ VÍKEND? PŘECI MEZI PLOTY!

kulturní servis pulsDo voleb máme blízko a hezké počasí nám asi letos také sloužit nebude, pojďme tedy do Bohnic, tam nám spraví náladu! Neděláme si z vás blázny, to se jen blíží další ročník festivalu Mezi ploty. A co letos můžete vidět? Divadelní vystoupení, dobrou muziku i výtvarné dílny.

Festival letos přivítá návštěvníky již po devatenácté a představí se celkem ve třech městech po České republice. Kdo měl příležitost, vyrazil již tuto sobotu do Dobřan u Plzně, kde si mohl z naservírovaného hudebního programu poslechnout Tonyu Graves, Kurtyzány z 25. Avenue, Švihadlo nebo třeba Jana Budaře a Eliščin Band.

 

Kdo má blízko do Brna, může vyrazit v sobotu 29. května do Černovic. Zde se uskuteční další kolo a zábavy rozhodně neubude. Přebohatá je především nabídka divadelních představení. Z pohádek se můžete těšit na „Čertíky na cestách“, známého „Koucoura v botách“ či „Pohádky do kapsy“. Kdo by raději něco z jiného soudku, ať raději zavítá na „Panoptikum“ nebo „Člověčiny“. Představení poběží od dopoledních do večerních hodin. A jaká bude brněnská hudební nabídka? Do Červnovic se vypraví Toxique, David Kraus, Southpaw i Niceland.

 

Mezi ploty 2010Mezi ploty budou finišovat první červnový víkend, kdy zavítají tradičně do areálu bohnické léčebny. Pražané mají rozšířenou především hudební nabídku. Účast přislíbilo mnoho oblíbených interpretů i zajímavých muzikantů. Jste-li fanouškem Xindla-X, Dana Bárty, Lenky Filipové, Tomáše Kluse, anebo kupříkladu Xaviera Baumaxi, tak si honem utíkejte koupit vstupenky. Ale pozor, to byl výběr pouze na sobotní den.

V nedělním programu se nachází Vypsaná Fixa, Aneta Langerová, Sto zvířat, Kamil Střihavka i skupina Čechomor. Kdo dosud váhal, musí uznat, že tak krásnou nabídku přeci nelze odmítnout. Ceny zmíněných vstupenek jsou odlišné podle lokality. Do Černovic se dostanete za 150 Kč, v Bohnicích si budete muset připlatit. Jednodenní vstupné je za 250 Kč, permanentka na celý víkend pak za 470 korun. Budete-li si chtít lístek kupovat až na místě, připlatíte si o 30 korun více.

 

Všechny areály budou otevřeny již od 11 hodin. Využívat jich můžete po celý den dle libosti, hudební i divadelní programy budou končit nejdéle kolem deváté hodiny večerní. Žízně ani hladu se nemusíte bát, zajištěn bude dostatek stánků s občerstvením, jak pro nadšence masité stravy, tak pro vegetariány. Pokud byste se však chtěli jít na festival trochu pobavit v doprovodu alkoholu, budete si muset počkat až večer do hospůdky. V celém areálu naleznete pouze nealkoholické nápoje, včetně piva.

 

Vydejte se i vy na nejnavštěvovanější hudebně-divadelní festival v České republice, aneb jak říká Tomáš Klus „přidejte se na povolební veselici“. Ani váš Kulturní servis Puls nebude chybět!

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akce

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání