MEZI PLOTY – SOBOTA: Od líného úvodu po hopsavý večer

Mezi ploty 2010

Devatenáctý ročník specifického multikulturního festivalou Mezi ploty začal v sobotu v krásném letním počasí pozvolna, o to více ale postupně v Bohnicích atmosféra houstla a energie proudila ze všech stran. Neděle bude navíc nabitá ještě více.

 

Mezi ploty 2010Téměř dvacet let už se lidé jednou za rok sejdou v prostorách psychiatrické léčebny v Praze v Bohnicích, aby si užili nezaměnitelný festival Mezi ploty. Směsice divadla, výtvarného umění, hudby a různých workshopů i letos fascinovala svou pestrou nabídkou a nevšedními výkony vystupujících, bez ohledu na jejich věk, pohlaví, profesionalitu či případný zdravotní handicap.

 

V horkém počasí lidé sice našli do Bohnic cestu, ale po obědě trávili čas spíše v pozici sedací. U koncertů interpretů jako Xavier Baumaxa to až tak nevadilo, v případě akčnějších vystoupení jako taneční improvizace museli aktéři vzít za vděk vřelým potleskem. Areál se postupně zaplňoval a především nabízel. Mezi ploty nejsou jen divadlo nebo koncerty. Výtvarné dílny, stánky s nejrůznějším sortimentem oblečení, výrobků, suvenýrů či jídla, a také tradiční jarmark chráněných dílen, to je pro tento festival skutečně specifické. Menšími nedostatky byla vyprodaná voda po pár hodinách od otevření, přeplněné koše a na některých místech překřikující se hudební produkce s divadlem či jinými akcemi.

 

Čas ale i tak příjemně plynul a kulturní lákadla přitáhla mnoho diváků. Plný divadelní sál sledoval „Havrana“ v podání Divadla v Celetné a populární pásmo výstupů „Na stojáka“ mělo před pódiem velmi husto. Daniel Čech, který dělá typický rozhovor sportovců jako Jaromír Jágr nebo rapující Lumír Tuček jako myslivec bavili výtečně. A pak už se zase lidé podle gusta rozprchli k hudebním stagím. Spíše pro starší zahrál Jan Kalousek, mladé oslovili třeba Toxique, případně TY-JÁ-TR s komponovaným vystoupením Zpěvů sladké Francie.

 

A čím více se blížil večer, tím více se publikum dokázalo rozhýbat a například Tomáš Klus musel mít po dlouhé koncertní tkaničce v klubech a divadlech radost, že jeho fanoušci na venkovním vystoupení před pódiem stáli. Jeho stále oblíbenější písničky a skvělá improvizace vycházející z hereckého talentu připravila na hlavní stagi krásné zážitky zcela zaplněné louce až ke kostelní věži. Pak si ještě lidé zatančili u The Tap Tap a už se mohli těšit na neděli. Druhý den festivalu nabídne spoustu skvělých jmen. Namátkou Anetu Langerovou, Lenku Dusilovou, UDG, Vypsanou fixu či Čechomor.
Text: Pavel Urban
Foto: Daniela Hotmarová
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání