MEZI PLOTY – SOBOTA: Od líného úvodu po hopsavý večer

Mezi ploty 2010

Devatenáctý ročník specifického multikulturního festivalou Mezi ploty začal v sobotu v krásném letním počasí pozvolna, o to více ale postupně v Bohnicích atmosféra houstla a energie proudila ze všech stran. Neděle bude navíc nabitá ještě více.

 

Mezi ploty 2010Téměř dvacet let už se lidé jednou za rok sejdou v prostorách psychiatrické léčebny v Praze v Bohnicích, aby si užili nezaměnitelný festival Mezi ploty. Směsice divadla, výtvarného umění, hudby a různých workshopů i letos fascinovala svou pestrou nabídkou a nevšedními výkony vystupujících, bez ohledu na jejich věk, pohlaví, profesionalitu či případný zdravotní handicap.

 

V horkém počasí lidé sice našli do Bohnic cestu, ale po obědě trávili čas spíše v pozici sedací. U koncertů interpretů jako Xavier Baumaxa to až tak nevadilo, v případě akčnějších vystoupení jako taneční improvizace museli aktéři vzít za vděk vřelým potleskem. Areál se postupně zaplňoval a především nabízel. Mezi ploty nejsou jen divadlo nebo koncerty. Výtvarné dílny, stánky s nejrůznějším sortimentem oblečení, výrobků, suvenýrů či jídla, a také tradiční jarmark chráněných dílen, to je pro tento festival skutečně specifické. Menšími nedostatky byla vyprodaná voda po pár hodinách od otevření, přeplněné koše a na některých místech překřikující se hudební produkce s divadlem či jinými akcemi.

 

Čas ale i tak příjemně plynul a kulturní lákadla přitáhla mnoho diváků. Plný divadelní sál sledoval „Havrana“ v podání Divadla v Celetné a populární pásmo výstupů „Na stojáka“ mělo před pódiem velmi husto. Daniel Čech, který dělá typický rozhovor sportovců jako Jaromír Jágr nebo rapující Lumír Tuček jako myslivec bavili výtečně. A pak už se zase lidé podle gusta rozprchli k hudebním stagím. Spíše pro starší zahrál Jan Kalousek, mladé oslovili třeba Toxique, případně TY-JÁ-TR s komponovaným vystoupením Zpěvů sladké Francie.

 

A čím více se blížil večer, tím více se publikum dokázalo rozhýbat a například Tomáš Klus musel mít po dlouhé koncertní tkaničce v klubech a divadlech radost, že jeho fanoušci na venkovním vystoupení před pódiem stáli. Jeho stále oblíbenější písničky a skvělá improvizace vycházející z hereckého talentu připravila na hlavní stagi krásné zážitky zcela zaplněné louce až ke kostelní věži. Pak si ještě lidé zatančili u The Tap Tap a už se mohli těšit na neděli. Druhý den festivalu nabídne spoustu skvělých jmen. Namátkou Anetu Langerovou, Lenku Dusilovou, UDG, Vypsanou fixu či Čechomor.
Text: Pavel Urban
Foto: Daniela Hotmarová
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání