Události pod lupou aneb co se dělo v posledních dnech

kulturní servis pulsMáme pro vás malý přehled tří zajímavých i významných událostí, které se odehrály v předchozím týdnu. Klub Rock Café oficiálně znovu otevřel svůj hudební sál, pražská zoologická zahrada pokřtila druhé audio album pohádek, tentokrát pojmenované Pošta v zoo, a Česká Miss Earth Šárka Cojocarová potěšila nejen sebe, ale i zástupce Svazu paraplegiků finanční odměnou.

 

Pražský klub Rock Café uspořádal oficiální večírek ke znovuotevření svého hudebního sálu. Ten proběhl v pátek 15. dubna. Podnik byl během dvou let bojů o to, zda bude moci fungovat dál, několikrát uzavřen či omezován, a to kvůli nařízením o opravách odhlučnění. Koncem minulého roku zahájil zkušební provoz hudebního sálu a v dubnu přišla očekávaná radostná zpráva – Rock Café bude fungovat dál. Proto se rozhodlo uspořádat oficiální zahajovací párty, na které vystoupily hvězdy jako POST-IT, Imodium, Lety Mimo a Poslední výstřel. Speciálním hostem večera bylo DUO EGON z Wohnoutů. Vstup byl samozřejmě zdarma. Jaký bude další osud klubu, je přeci jen trochu nejasné. Nová správa Prahy 1 pod vedením starosty Oldřicha Lomeckého musí ještě udělit kolaudační souhlas.

Pošta v zooV pražské zoo se také pořád něco děje. Například v sobotu 16. dubna zde herec Jiří Lábus a režisér Jan Jiráň pokřtili nové pohádkové CD „Pošta v zoo“. Jedná se o audio verzi knihy Ondřeje Sekory. Příběhy namluvil zmíněný herec Jiří Lábus a Marek Eben. Jedná se již o druhé pohádkové CD v edici Zoo Praha. Poprvé zahrada představila audio verzi knížky gorilích pohádek Miroslava Bobka a Terezy Šefrnové „Moja, Tatu a tiplíci“. Každý, kdo si tyto báchorky zakoupí, přispěje 20 korunami na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“. To pražská zoo zřídila za účelem ochrany ohrožených druhů. U příležitosti Mezinárodního dne památek proběhly také komentované prohlídky znovuotevřených Gočárových domů.

Česká Miss Earth Šářka CojocarováI Česká Miss má své povinnosti. Ty však nejsou nutně únavné a náročné, někdy mohou být i velmi milé a příjemné. Ve středu 20. dubna navštívila Šárka Cojocarová, Česká Miss Earth pro rok 2011, pražskou pobočku Poštovní spořitelny v Ládví. Zde měla dva důležité úkoly. Prvním bylo předání šeku v hodnotě 150 tisíc korun zástupcům Svazu paraplegiků. „Naše organizace pomáhá vozíčkářům, kteří mají po úraze nebo nemoci postiženou míchu. Jejím cílem je umožnit postiženým žít kvalitním a aktivním životem tak, jako žili před ochrnutím. Finančního daru, který bude smysluplně využit v činnosti našeho občanského sdružení, si velmi vážíme,“ sdělila Alena Jančíková, ředitelka sdružení. Druhá část Šárčina programu spočívala ve vyzvednutí odměny za vítězství. Dívka bude reprezentovat Českou republiku na prestižní mezinárodní soutěži Miss Earth. Od generálního partnera České Miss získala jednadvacetiletá vítězka symbolický šek, který ji opravňuje k založení Era červeného konta se základním vkladem 50 tisíc korun. Tuto příležitost Šárka využila a ve středu si účet zřídila. „V současné době dokončuji školu a celý život mám vlastně před sebou. Plánuji pokračovat ve studiích, ale také věnovat se práci a cestování. Nový účet Era červené konto bych chtěla využít především ke spoření, které mi v budoucnosti pomůže ke splnění mých přání a snů,“ řekla Šárka Cojocarová.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky akcí

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Rock Café znovuotevírá hudební scénu
Pražská zoo slavnostně zahájila 80. sezónu
Českou Miss 2011 se stala Jitka Nováčková
Slavná zvířata ze Zoo Praha můžete vidět v centru města

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání