Slavná zvířata ze Zoo Praha můžete vidět v centru města

Zoo PrahaVýstava zvířecích osobností ze Zoo Praha je od pondělí 21. března až do září letošního roku k vidění v prostorách pražské Nákupní galerie Atrium na Karově náměstí. Už v sobotu 26. března načne Zoo Praha jubilejní 80. sezonu, a to s řadou novinek.


Výstava „Zvířecích celebrit“ v centru Prahy navazuje na úspěšné outdoorové akce, které zoologická zahrada rozjela loni. „Jde o průřez kampaněmi "80 let Zoo Praha", "Adoptujte zvíře" a velmi úspěšné "Seznamte se!". Představují se zde zvířecí osobnosti pražské zoo jako konkrétní jedinci. Celá myšlenka vznikla na celebritě, která se v žádné kampani neobjevila a ani neobjeví, na prasnici Božence.“ Řekl k výstavě ředitel Miroslav Bobek.

Zoo Praha vernisážNa skleněném ochozu Atria jsou umístěny velké fotografie oněch slavných zvířat, mezi něž patří třeba lachtan Meloun, medojed Čert či tygr Kawi. V přízemí si pak můžou návštěvníci přečíst o některých „zvířecích celebritách“ více na jednotlivých panelech. „Je zde i pohled do historie a já jsem rád, že tu taková výstava v osmdesátém roce Zoo Praha je,“ doplnil Bobek. Jeho kolega ze zoo pak ukázal několik živých zvířat a řekl o nich přítomným pár zajímavostí. Nákupní galerie Atrium tak viděla například hroznýše královského, slepýše, strašilky i cvičeného psa. Výstavu můžete navštívit až do září.

Ovšem už v sobotu se můžete vydat přímo do Troje, kde zahájí Zoo Praha jubilejní 80. sezonu. Představí zde nové logo, kde ve 2. kole soutěží pět vybraných návrhů, a slavnostně budou otevřeny také loni zrekonstruované Gočárovy domy. Z původních tří, které stály na letišti ve Kbelích, zbyly v Troji jen dva. V jednom z domků bude občerstvení a ve druhém galerie, v níž bude instalována dlouhodobá expozice k již zmiňovanému výročí. Navíc zde bude také reprezentační prodejna a nahoře výukový prostor pro děti. Rozhodně tedy neváhejte a vyrazte o víkendu za zvířaty.

FOTKY Z OTEVŘENÍ VÝSTAVY "Zvířecí celebrity" UVIDÍTE ZDE


Text: Pavel Urban
Foto: Kristýna Šmejkalová


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Pražská zoo vybírá nové logo
Zoo Praha vstoupí do osmdesáté sezony s novým logem
Rok 2010 z pohledu pražské zoo
Zoo Praha věnuje dárek dětem v Africe

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání