Sobotecký jarmark přivítá Sobotkovi i ostatní návštěvníky

sobotecký jarmarkV pětadvacetileté historii Soboteckého jarmarku a festivalu řemesel se konala tři setkání Sobotkových - tedy lidí s příjmením Sobotka nebo Sobotková. To letošní, které se uskuteční opět po pětileté pauze ve dnech 23. - 24. srpna, bude o poznání méně formální a organizované. Zúčastni se netradiční akce také!


„Jde nám hlavně o to, aby se setkali známí a přátelé z minulých let, kteří si Sobotku oblíbili nejenom kvůli jejímu jménu,“ vysvětlil za pořadatele Jarmarku Jan Janatka. Každý, kdo doloží, že se jmenuje Sobotka nebo Sobotková, bude mít na Sobotecký jarmark vstup zdarma, a to včetně dětí, a dostane drobný dárek, který ho jasně identifikuje mezi dalšími návštěvníky. Registrace bude probíhat na zahradě Šrámkova domu, kde bude v průběhu letošního Jarmarku fungovat odpočinková zóna s dětským herním koutkem. Bezplatný přístup na zahradu je přímo u kostela, kam se dostanete přes Malé náměstí z ulic Baštecká, Šolcova a  Šafranice.

Krom Sobotkových se ale pořadatelé připravují i na ostatní návštěvníky. Letošním tématem je disko 80. let, v jehož éře vznikly první ročníky Jarmarku. Atmosféru céček navodí Sagvan Tofi a jeho Děti ráje, Roxette revival nebo DJ Zdeněk Vranovský. Divákům se představí i současná tvorba v podání kapely Sto Zvířat, Jiří Dědeček & Úterý, Blue Effect s Radimem Hladíkem či oblíbený Mackie Messer Band.

sobotecký jarmark


Mimo stánků s originálním a často ručně vyráběným zbožím a domácími specialitami čeká na diváky divadlo, dětský program a vzpomínka v podobě přehlídky milovníků strojů Jawa „fichtl“. Sobotním programem hosty provede Jan Antonín Duchoslav známý také jako Viki Cabadaj. Více informací o akci najdeš na www.sobotecky-jarmark.cz.


Text: Petra Kejklíčková
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání