Dětem Ráje se na Slovensku dařilo, u nás si dávají pauzu

Děti RájeHit muzikál Děti Ráje se těší až nebývalému zájmu. V říjnu zavítal i k našim sousedům do Bratislavy, kde ho během pěti dnů odměnilo ovacemi ve stoje na dvanáct tisíc diváků. V pražském divadle Goja Music Hall, kde začátkem listopadu odstartovala už třetí sezona, ale muzikál 31. prosince končí.


Představení, prošpikované hity československých diskoték z let osmdesátých, si od 12. do 16. října vychutnali v šesti představeních i slovenští milovníci písní Michala Davida. Přesto, že v Česku se muzikál těší nevídané oblibě, pro protagonisty byla prý návštěva bratislavské Incheba Expo Areny jako začínat od píky.

Děti Ráje„Trochu jsme se báli, jak dopadneme na Slovensku. Jako bychom začínali od nuly. Měl jsem opravdu strach,“ přiznal pro slovenskou tiskovou agenturu TASC autor scénáře a jeden z účinkujících Sagvan Tofi.

Bát se ale opravdu nemuseli. Bratislavu roztančil muzikál stejně jako Prahu a herci nejenže sklidili ovace ve stoje a nekončící potlesk, ale i opravdu neskutečně pozitivní kritiky ze stran slovenských médií.

„Celé obsazení odvedlo vrcholný výkon, nad všemi však přece jen vynikali kamarádi do deště' Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík. Ti předvedli celý rozsah svého hereckého umu a Sagvan přidal i pěvecký výkon. I scénář se vydařil. Dialogy jsou psané jazykem dnešní generace, jednotlivé repliky jsou plné slovních zvratů a nechybí v nich ani potřebná dávka humoru,“ uvedly Bratislavské noviny.

Děti RájeSlovenské publikum obohatila i řada známých osobností v čele s političkou Zuzanou Plhákovou, poslancem Braňo Ondrušem, herečkou Danicou Jurčovou a bývalým fotbalovým reprezentantem Štefanem Maixnerem. I ti si představení talentovaných umělců pochvalovali.

Přesto, že se muzikál, který měl v pražské Goja Music Hall premiéru 14. listopadu 2009, těší tak neuvěřitelné oblibě, k poslednímu dni tohoto roku si 319. představením dávají protagonisté pauzu. Proč?

Dětem Ráje totiž vypršela nájemní smlouva a do prostor holešovického divadla míří český muzikál Bídníci, který se v minulosti velkému zájmu diváků příliš netěšil. Technická náročnost scény Dětí Ráje bohužel neumožňuje přesunout show do jiného divadla, a tak všichni mohou jen doufat, že to není definitivní tečka a místo se v brzké době zase uvolní.

Děti Ráje slibují, že na jaře 2012 vyrazí opět obšťastnit alespoň slovenské publikum. Jistě se také můžeme těšit na spoustu doprovodných akcí, na kterých budou protagonisté účinkovat.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Jaké novinky chystá Kulturní servis Puls?
Michal David pokřtil desku, kmotry byli Gott a Bílá
Vyhlášení soutěže o filmové DVD a CD Děti Ráje

 

 

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání