Handicapované Kristýnce se splnil sen – stala se hvězdou muzikálu Děti Ráje

splněné dětské přáníNezisková organizace Splněné dětské přání si může na své konto připsat další úspěšné kolo. Tentokrát prožila nezapomenutelný den 17letá Kristýnka, která má od narození Downův syndrom. Holčička vždy toužila po tom, aby si mohla alespoň na chvíli zazpívat na velkém jevišti jako skutečná zpěvačka. Pomohli jí k tomu Šárka Marková a František Pytloun.


Kristýnka zahájila svůj velký den návštěvou penzionu V Polích, který se nachází v Malých Číčovicích. Organizátoři zde rodinu ubytovali, aby se po náročném programu nemuseli v noci vydávat domů. Následoval společný oběd, aby se holčička rozkoukala a opadla z ní nervozita. A opravdu to zabralo! Jakmile dostala své oblíbené jídlo, řízek s bramborovou kaší, úsměv jí už z tváře nezmizel.

Po příjezdu do Holešovic byla Kristýnka plná očekávání – poprvé v životě uvidí muzikál. Když uviděla divadlo Goja Music Hall v celé své kráse, rozplakala se štěstím. Pochopila, že to není jen sen a ona se dnes skutečně seznámí s herci a zazpívá si na pódiu jako opravdová zpěvačka. Nejdřív se holčička podívala do zákulisí, aby viděla, kde a jak se umělci připravují na své vystoupení. Moc se těšila na setkání se stylistkou, která ji krásně nalíčila a učesala šmrncovní culíček.

splněné dětské přání


Během odpoledne se Kristýnka seznámila také s patronkou 4. kola nazvaného „Staň se muzikálovou hvězdou“.  Stala se jí zpěvačka Šárka Marková. Ukázala malé hvězdě svou šatnu, komůrky ostatních kolegů a také, jak vypadají a fungují mikrofony. Kristýnka byla ve svém živlu. Když se objevili v divadle novináři a fotografové, aby se s ní setkali, dělala rozhovory a pózovala, jako by to měla na denním harmonogramu. Také s Františkem Pytlounem, druhým patronem této akce, se ihned skamarádila a vyprávěla mu o tom, co studuje a jak jí ve škole pomáhali s přípravou na vystoupení.

Maminka Žaneta se trochu strachovala, jak její dcerka zvládne zvukovou zkoušku, ale nakonec se ukázalo, že byla víc nervózní než Kristýnka, která prohlásila: „Neboj, mami, to dám!“ a odkráčela směle na jeviště. První zazněly tóny písně „Pár přátel stačí mít“. Holčičce se zpočátku trochu chvěl hlas, ale jakmile spatřila svou maminku a organizátorky Kristýnu a Martinu ze Splněného dětského přání, rozpaky se rozplynuly a začala si své vystoupení užívat naplno. Všem přítomným vyrazila dech, když prozradila, že si k dalšímu songu „Největší z nálezů a ztrát“ připravila i projev ve znakové řeči. Šárka s Františkem se nestačili divit, jaká hvězda s nimi na pódiu vystupuje - u dalších hitů „Nonstop“ a „Děti Ráje“ Kristýnka už tančila jako o život, divoce gestikulovala a posílala vzdušné polibky na všechny strany. A když byl čas na odchod z jeviště, postěžovala si: „To je škoda, já bych tu mohla být pořád.“

splněné dětské přání


Každý umělec však potřebuje trochu odpočinku, a tak si i Kristýnka dopřála chvilku oddechu. S maminkou a jejím přítelem Liborem se pak přesunuli zpět do sálu, aby se podívali na představení. Šárka Marková strávila po jejich boku první část jako divák, a tak mohla holčičce popisovat, co se na pódiu odehrává. Holčička otevírala úžasem pusinku a vše pečlivě sledovala. Jakmile se rozezněly tóny písně, kterou znala, začala si prozpěvovat spolu s herci.

Na konci každého představení Dětí Ráje následuje vždy speciální sestřih písní, kdy na pódiu a mezi diváky tančí a zpívají všichni představitelé muzikálu. To se Kristýnce moc líbilo a ihned se nadšeně přidala. V krátké pauze pak patroni Šárka s Františkem promluvili o Splněném dětském přání a pozvali na jeviště organizátorky Martinu a Kristýnu Šmejkalovou společně s Kristýnkou. Ty nastínily průběh 4. kola a poděkovali svým partnerům a všem, kteří neziskovou organizaci podporují. Holčička si pak zazpívala se všemi protagonisty závěrečnou píseň „Pár přátel stačí mít“.

splněné dětské přání


„Byl to úžasný den plný emocí, úsměvů, milých i vtipných okamžiků. Kristýnka všechny ohromila svou bezprostředností a velkou láskou, kterou v sobě má a nebojí se jí ukázat ostatním. Podle jejího úsměvu a šťastného pláče, který jsme po skončení nemohli utišit, soudím, že se nám podařilo její sen splnit. Je to úžasný pocit. Pro tyhle chvíle stojí za to žít a bojovat, aby mohlo Splněné dětské přání rozzářit oči dalším dětem,“ nastínila své pocity Kristýna Šmejkalová z neziskové organizace. Pro více informací sledujte www.splnene-prani.cz


Speciální poděkování patří:

 • muzikálu Děti Ráje, hercům, patronům – Šárce Markové a Františku Pytlounovi
  za příjemnou spolupráci, ochotu a podporu při realizaci 4. kola
  www.detiraje.cz

 

 • penzionu V Polích, obzvláště Kristině Horáčkové
  za příjemné zázemí, možné natáčení, senzační oběd a ubytování rodiny
  www.penzionvpolich.cz

 

 • společnosti Film – video, konkrétně Petru Láškovi a Pepíkovi
  která připravuje filmové reportáže z jednotlivých kol, aby měly rodiny trvalou památku
  www.film-video.cz

 

 • fotografovi Aleši Hrubému
  který svým objektivem zachycuje nejkrásnější okamžiky z realizace jednotlivých přání

 

 • společnosti ITX,
  která připravuje nové webové stránky pro Splněné dětské přání
  www.itx.cz

 

 • grafikovi Tomáši Haškovcovi
  který stvořil design webových stránek Splněného dětského přání
  www.tomashaskovec.cz

 

 • reklamní agentuře Prelude,
  jejíž grafické studio podporuje Splněné dětské přání svými službami a výrobky
  www.prelude-reklama.cz

 

 • umělci Borisi Alexanderovi
  který pro Splněné dětské přání vytváří originální kresby
  www.brkmons.cz

 

 • poradenské skupině APOGEO
  za odbornou podporu a pomoc v oblasti účetních a daňových služeb
  www.apogeo.cz

 

 • štábu České televize - Déčko a štábu TV 13 za účast a reportáž
  fotografovi Martinu J. Polákovi za krásnou fotoreportáž

 

 • šikovným a krásným hosteskám Lence, Evě, Sabině, Sylvě, Danče a Markétě,
  které Splněnému dětskému přání dobrovolně pomáhají

 


Text: Splněné dětské přání
Foto: Aleš Hrubý

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání