Pražský Majáles: Vynechej 1 pivo, vyplníš přání dětem!

majálesOblíbené oslavy studentského života, jara a života dorazily také do české metropole. V úterý 30. dubna 2013 vyvrcholí hlavní hudebním a doprovodným programem, který má tradičně zázemí v pražské Stromovce. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu zábavy, kvalitní muziku a samozřejmě nápoje a pochutiny všeho druhu. Festivalu se zúčastní i Splněné dětské přání a Kulturní servis Puls.


Program odstartuje Majálesový průvod, který vyrazí ve 12 hodin od májky nacházející se na rohu ulic Vodičkova a Jungmannova. Cílem štace bude holešovické Výstaviště, kde se v krásném prostředí Stromovky uskuteční již 9. ročník Pražského Majálesu. Role moderátorů na sebe tentokrát vzali Jan Kraus, Jakub Kohák a DJ Schafff. Na jaká hudební vystoupení se můžeme těšit letos? Na programu je koncert skupiny Kryštof, Chinaski, Inekafe, MIG 21, Monkey Business, Mandrage, Charlie Straight, Skyline, Wohnout, Vypsaná fiXa, UDG, Sto Zvířat, Fast Food Orchestra nebo například písničkáře Tomáše Kluse, Michala Hrůzy a rappera Majka Spirita.

V rámci doprovodného programu vystoupí studentské kapely, nebude chybět volba miss a krále Majálesu, studentský jarmark a T-music majálesové svatby. Další zábavu nabídne elektrowin, Y Soft focení, internetová kavárna Idnes.cz, Majáles International Islands, chillout zóna a také stánky pod taktovkou média Kulturní servis Puls a neziskové organizace Splněné dětské přání.

Kulturní servis Puls nabídne návštěvníkům i letos anketu o nejoblíbenějšího interpreta Majálesu 2013, která v předchozích letech sklidila velký úspěch. Další možností bude zapojit se do soutěže „Vezmi partu na Votvírák 2013“, ve které získá výherce VIP vstupenky pro sebe a svou partu a k tomu navíc upomínkové předměty z festivalu.


Na Pražském Majálesu bude také stánek neziskové organizace Splněné dětské přání, kde budou prezentovány ručně vyráběné panenky, jejichž koupí pomohou zájemci v plnění dalších kulturních přání handicapovaným a nemocným dětem. Organizátoři rovněž představí novinku, která v případě majálesového festivalu dostala pracovní název „Vynechej 1 pivo, vyplníš přání dětem!“. Když byste mohli mít přání a splnit ho nemocným dětem, co by to bylo? Podpořte občanské sdružení a pomozte spolu s ním rozzářit oči dalších handicapovaných. Za dobrovolný příspěvek ve výši od 50 korun vzlétne k nebi jeden balonek. Na něj mohou lidé nechat napsat přání pro postižené děti. Splněné dětské přání posléze zorganizuje akci, na níž budou nafouknuté balonky hromadně vypuštěny. Doletí až tam, kde jsou vyslyšena lidská přání? Zapojte se také a uvidíte sami.

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání