Blanka Matragi znovu zazáří v Praze

BLANKA MATRAGINení nic úchvatnějšího, než spojit secesní prostory Obecního domu s tvorbou návrhářky princezen, jak se Blance Matragi přezdívá. Ona sama to ví moc dobře, a proto tu po pěti letech opět pořádá módní přehlídku, která zahájí výstavu k oslavě třicátého výročí působení této královny mezi českými tvůrci. Expozice bude po dobu jednoho roku probíhat v kulečníkových a karetních hernách Obecního domu a to od 7. října 2011.


Zlí jazykové o Blance Matragi rádi říkají, že je jednou z těch, co se dobře vdaly. Avšak není tomu tak. Kariéra této světové návrhářky totiž začala už dávno před sňatkem, a pokud jí její muž Makram Matragi nějakým způsobem pomohl, tak pouze tím, že rozšířil její působnost mezi smetánku arabských zemí. Sama paní Matragi pak ale musela předvést, jaký talent se v ní skrývá. A evidentně zaujala. A nejen to. Stala se miláčkem manželek, dcer a sester šejků, emírů a magnátů v zemích Perského zálivu. Jak je to možné?

BLANKA MATRAGIBlanka Matragi totiž sází v první řadě na kvalitu. Používá ty nejdražší a nejluxusnější materiály, které se snoubí s tradicí, nadčasovostí a neuvěřitelnou elegancí s přídavkem osobního rukopisu, jaký je na první pohled rozpoznatelný, a to díky kombinaci barev, střihů i uměleckého dojmu. Věnuje se převážně plesovým, svatebním a zásnubním šatům, do nichž vkládá naprosto vše, co je třeba. Její modely vyvolávají úžas a mrazení. Touží po nich snad každá žena, která se s nimi někdy měla možnost setkat nebo je vidět.

A právě nyní má tu možnost každý, kdo od 7. října 2011 zavítá do Obecního domu. K oslavě výročí třicetiletého působení Blanky Matragi na poli módy, se zde pořádá výstava, mapující část kariéry této dámy a to nejen v módním průmyslu. Expozice bude slavnostně zahájena už 5. října, kdy Matragi představí svou kolekci na módní přehlídce, která je mimořádně dostupná každému a už nyní je možno v předprodeji zakoupit lístky jak na sezení, tak i ke stání.

BLANKA MATRAGIAle to není vše. Blanka Matragi si navíc po třiceti letech zakládá svůj vůbec první butik a ateliér v České republice. Ten bude sídlit, jak jinak, než v Obecním domě a od 7. října tu bude zahájen i prodej nové sportovní kolekce a doplňků. Navíc v září vyšla druhá kniha slavné návrhářky, nazvaná „Jedu dál“.

Blanka Matragi se zařadí mezi hrstku Čechů, které zná celý svět. A kdo by si pomyslel, že tato vystudovaná sklářka ze Světlé nad Sázavou, bude jednou z těch, co hýbou módním průmyslem. Ale ano, díky své fantazii, zručnosti, píli a cílevědomosti, je Blanka nejen držitelkou nesčetného počtu ocenění z oblasti módy a umění, ale i tvůrkyně šperků a možná začínající spisovatelka, která za svou knihu „Blanka Matragi“, obdržela v roce 2007 ocenění Český bestseller 2006.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Oficiální stránky akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Víkend módy zakončila skvělá garden party
Rozběhl se Prague Fashion Weekend 2011
S nemocí motýlích křídel seznámí populární osobnosti
Tvorbu 80. let připomene festival FOTOGRAF

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání