Rozběhl se Prague Fashion Weekend 2011

Prague Fashion Weekend 2011Pařížská ulice snoubí luxusní obchody a nádhernou architekturu. Je to jedno z pražských míst, kde se tají dech. Letos se tu už podruhé koná Prague Fashion Weekend, maraton přehlídek na nejdelším mole ve střední Evropě.  A jak probíhal první den víkendu nabitého módou?


Krátce před jednou, kdy měl začít program Prague Fashion Weekendu, už kolem hrazení u mola postávaly davy lidí, kteří chtěli shlédnout práci devíti vybraných mladých nadějí v soutěži New Fresh Style. Hlas z repráků ohlašoval, za jak dlouho přehlídka začne. Poté se na molu odkudsi vzala Klára Vytisková, která se chopila role moderátorky celého víkendu.

Její výkon byl otřesný, stejně jako oblečky, kterými se chabě stylizuje do Lady Gaga nebo Dity Von Teese. Klára prokládala češtinu angličtinou, přičemž si zřejmě neuvědomila, že dobrá třetina publika, jsou lidé, kteří anglicky nemluví. S překladem českých vět do angličtiny však souhlasím, protože Pařížská je zároveň turistická třída a všude kolem bylo plno cizinců.

Prague Fashion Weekend 2011Moderátorka se však kromě toho také snažila o jakous takous show. Nevím, kdo Kláře Vytiskové připravoval řeč, ale pokud za celý den klade jedinému člověku čtyři otázky, a to ještě dvě na zahájení a dvě před večerní přehlídkou, měla by si uvědomit, že plno lidí vydrželo na PFW od začátku až do konce a zajímají je různé informace.

Absolutní hrůza však přišla vzápětí. Koncept „Móda má budoucnost“ měl nejspíš, podle autora projektu, představit návrhářské vize. Ten pravděpodobně nemá tušení ani o módě, ani o technice, kterou měl robot s obří hlavou a předchozí videoprojekce nejspíš představovat. Pokud je vize módy v tom, co bylo předvedeno, tedy v rádoby extravagantních, šílených a vyloženě ošklivých modelech, pak tedy potěš.

Žáhu jsem si zchladila při soutěži New Fresh Style, která začala po nekonečně dlouhém úvodu. Opět se ukázalo, že česká móda se s tou světovou nedá srovnávat, ale oproti loňskému roku jsem zaznamenala obrat k lepšímu. A některé kousky byly hezké.

Prague Fashion Weekend 2011Po soutěži, kterou hodnotila odborná porota, začal první ze dvou sobotních bloků přehlídek. Svou práci předvedli čeští i zahraniční návrháři, a jelikož jsem si první blok nechala téměř celý ujít, můžu zhodnotit pouze jeho část a blok druhý. I co se zahraničních návrhářů týče, nebyla to žádná sláva. Podle českých tvůrců vedou úplety, z bot by měly čouhat palce a jako doplněk je vhodná nějaká ta mrkvička nebo celer ze zahrádky.

Opravdu hezké a nositelné modely na úrovni předvedly už otrkané české návrhářky Beata Rajská a Tatiana Kovaříková. Tak nějak viditelně převyšovaly dosavadní průměr v Pařížské. Konečně bylo na co koukat.

Tím skončil denní program, avšak ne sobotní přehlídky, protože na programu byla ještě prezentace módní značky Nina Ricci by Obsession. Krátce před osmou jsme se opět vydali směr Pařížská ulice a při pohledu na davy, které se shromažďovaly kolem zábran u mola, jsem byla vážně ráda, že se můžeme zařadit k pozvaným a přehlídku odsedět.

Prague Fashion Weekend 2011Gala módní show Nina Ricci by Obsession byla na úplně jiné úrovni. Hudba, prostředí, tma. Všechno bylo úžasné a vytvořilo skvělou atmosféru pro opravdu dobrou přehlídku. Hvězdou večera měla být Hana Soukupová, která však absolutně splynula s ostatními modelkami, což na jednu stranu bylo ve srovnání s Adreou Verešovou, která se na mole nesla jak slípka, mnohem příjemnější.

Pro pozvané se ještě ten večer konala soukromá přehlídka Bvlgari v pražském baru Bílkova 13. Té se zúčastnili už jen vybraní hosté, mezi kterými se objevila například i modelka Pavlína Němcová, zmíněná Hana Soukupová a Daniela Peštová. Nechyběla ani hlava projektu Milada Karasová. Luxusní přehlídka, která se, až na prostředí baru, mohla opravdu jako jediná srovnávat s úrovní světových show, se hladce změnila ve VIP party, která pokračovala do brzkých ranních hodin.

Přesto, že Praha má v módě stále co dohánět, bylo oproti loňskému roku vidět malé zlepšení. Nebyla to rozhodně žádná sláva, ale i malý krok je krok a paní Karasové a celému týmu, který má Prague Fashion Weekend ve svých rukách, nadále fandím.Text: Tereza Netoličková
Foto: Prague Fashion Weekend

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Program Prague Fashion Weekendu bude pestrý a luxusní
S nemocí motýlích křídel seznámí populární osobnosti
Tvorbu 80. let připomene festival FOTOGRAF
Druhý ročník Prague Fashion Weekendu se blíží

 

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání