Víkend módy zakončila skvělá garden party

Prague Fashion Weekend 2011Na druhý den Prague Fashion Weekendu jsem se vydala v naději, že i přes naprosto stejný program, až na luxusní značky z butiků v Pařížské, které měly vystřídat tvorbu českých i zahraničních umělců v blocích přehlídek a na vyhlášení výsledků New Fresh Style, tu bude třeba něco jiného, zajímavějšího. Nebylo.


Když jsme před jednou, kdy měla opět začít přehlídka New Fresh Style, usedali na svá místa, bylo mi jasné, že se ani neděle neobjede bez Kláry Vytiskové, ani bez konceptu „Móda má budoucnost“. Naneštěstí se tento projekt přes noc ještě prodloužil. Nicméně plno lidí hlásalo pozitivní reakce na robota s obří hlavou i na modelku, která si ve vesmírné stanici vybírala parfém. Nu dobrá.

Prague Fashion Weekend 2011Protože jsem přehlídku New Fresh Style viděla už včera, tak mě spíše zajímalo, co se kolem šustne. A šustilo hodně. Modelkám zpod modelů koukalo spodní prádlo, z bot zase palce u nohou. Některé šaty se páraly, jiným zase chyběl lem, který by udržel látku na místě.

Oproti sobotě se druhého dne zúčastnilo znatelně méně lidí. Většina z nich se přišla podívat na přehlídky luxusních značek z butiků v Pařížské ulici. Ty se šly opět ve dvou blocích. V tom prvním byla představena lyžařská kolekce Bogner, kolekce Airfield, Pietro Brunelli, Anima Tua, Class Roberto Cavalli nebo Magic Child - značka pro nejmenší milovníky módy. Tu samozřejmě předváděly malé děti, a to až od zhruba dvouletého chlapečka po sedmileté slečny. Publikum malé modely hlasitě podporovalo, nejedné mamince ukápla slza a hvězdy přehlídky si show náležitě užívaly. Mávaly, předváděly se a pózovaly.

Prague Fashion Weekend 2011Vrcholem druhého bloku, který začínal ve čtyři hodiny, byla luxusní kolekce Victor & Rolf, po které následovalo závěrečné defilé. Program sice sliboval přehlídku vítěze soutěže New Fresh Style, ta se ale nekonala.

Ještě před vyhlášením výsledků soutěže pokřtila Klára Vytisková „hvězdným prachem“ knihu „Nejvlivnější světoví módní návrháři“, jež nyní vychází. A pak už měl nastat ten okamžik, na který mladí tvůrci v zákulisí čekali.

Vítěze měl přijít vyhlásit jeden z porotců, český návrhář Pavel Ivančic. Ten se však někde zabloudil a Klára Vytisková, jakožto moderátorka, se marně snažila situaci zvládnout a mlela pátý přes devátý. Naštěstí Ivančic brzy dorazil a mohlo se vyhlašovat.

Prague Fashion Weekend 2011Výherkyní New Fresh Style se stala Viktoria Vittori. Slovenská návrhářka, jejímž poznávacím znakem jsou kudrnaté zrzavé vlasy. Vítězka obdržela sto tisíc korun na kolekci, kterou předvede na příštím ročníku PFW, a zapůjčení vozu na tři měsíce.

Tím oficiálně skončil druhý ročník Prague Fashion Weekendu. Na zahradě hotelu Kempinski však akce pokračovala v podobě Garden Party pro pozvané hosty. Té se zúčastnilo o poznání méně lidí než té sobotní v baru Bílkova 13, ale i přesto byla účast hojná. Díky krásnému počasí, skvělému občerstvení a příjemnému prostředí, byla party navíc mimořádně vyvedená.Text: Tereza Netoličková
Foto: Prague Fashion Weekend

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Program Prague Fashion Weekendu bude pestrý a luxusní
S nemocí motýlích křídel seznámí populární osobnosti
Tvorbu 80. let připomene festival FOTOGRAF
Druhý ročník Prague Fashion Weekendu se blíží

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání