HIP HOP – prachy, holky a drahý auta nebo přesný opak?

Hip Hop nás neživí - Lukrecius ChangVideoklipy, v nichž se rappeři objevují s luxusním nablýskaným sporťákem nebo jiným drahým autem, po boku sexy krasavic, které na sobě mají při nejlepším co nejméně oblečení a všichni společně rozjíždí velkou přepychovou párty v klubu nebo u bazénu, zajisté už někdy viděl každý z nás. Opravdu jsou na tom ale tito umělci tak dobře? Partička z Karviné ve složení RUman, Danny, Lukrecius Chang a Pavel Baar servíruje nový song, který říká přesný opak.


Dalo by se konstatovat, že v současné době je těžké uživit se čímkoli a hip hopová tvorba mezi tím není rozhodně žádnou výjimkou. Své si o tom myslel i karvinský producent DiGaZ, kterého napadla prostá myšlenka „hip hop nás neživí“. Jak jednoduché a výstižné. Toto téma charakterizuje dlouholetou situaci nejen rapperů a producentů, a proto se DiGaZ rozhodl, že by se o něm mělo mluvit nahlas. Jak? Vymyslel svůj vlastní projekt, jehož náplní bylo, aby se čtyři zástupci karvinského rapu, kteří se mu opravdu aktivně věnují, podíleli na tvorbě nové písně „Hip hop nás neživí“.

Hip Hop nás neživí - Lukrecius ChangExistují desítky nebo možná i stovky českých i zahraničních klipů či jen pouhých tracků na téma, jak o sobě ten který umělec rapuje, že je nejlepší, má skvělé nablýskané fáro, spoustu peněz po kapsách a kolem něho se natřásají a zadky kroutí nažhavené dívky v touze urvat alespoň trochu jeho pozornosti pro sebe. Pokud se někdo chce stát rapperem s tím, že si zrealizuje tento sen, pak ho povětšinou čeká tvrdá realita.

DiGaZ oslovil ke spolupráci umělce, kteří jsou více či méně známí, snaží se prorazit na hudebním poli, a proto se hip hopové tvorbě naplno věnují. Avšak jak téma samotné vypovídá, tato činnost je neživí. Chodí do práce, jako jiní lidé a rap dělají, protože je baví. Zástupci karvinského rappu jsou RUman, polsky rapující Danny, Lukrecius Chang a zpěvák a producent v jedné osobě Pavel Baar. V tomto pořadí je můžete slyšet v již zmiňované skladbě „Hip hop nás neživí“. O hudební podklad, mix, produkci a finální mastering se postaral samozřejmě DiGaZ v jeho studiu, kde se také nahrávalo. Umělci ke svému songu vzkazují: „Vychutnej si konečně opravdový rap a ne navoněné kokotiny!“ Hodnocení je už na každém z vás.


SONG HIP HOP NÁS NEŽIVÍ


 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální fotky interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Srpen bude nadupaný hudebními festivaly
Nový festival na obzoru: Serial Hip Hop Fest 2011
Jak u českého publika obstál Ice Cube na Hip hop Jamu?
Dvojitý křest a Bigg Boss show v Roxy


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání