Nový festival na obzoru: Serial Hip Hop Fest 2011

Serial Hip Hop Fest 2011Komu nestačil nedávný Hip Hop Jam k tomu, aby nadýchal dostatek letní atmosféry s příměsí rapu nebo se jen ještě pořádně nevyřádil, může zvolit poslední červencový víkend k návštěvě prvního ročníku Serial Hip Hop Festu. Ten sám sebe představuje jako největší letní akci na Moravě a taktéž jako další plnohodnotný festival v České republice. Pomyslná festivalová mapa si tak letos zapíše další bod, který se bude brát v potaz.


Serial Hip Hop Fest 2011Parta organizátorů se hlásí k záměru zorganizovat tento festival s cílem přivedení zajímavých zahraničních undergroundových jmen. Jejich snaha vyústila v přijaté pozvání od umělců jako Snowgoons, Lord Lhus, Savage Brothers, DJ Flip & Rob Kelly z Irska či Babylon Warchild až z kanadského Toronta. Z našich českých a slovenských luhů a hájů se můžete těšit na klasické kapely, například Prago Union, Moja Reč, Pio Squad, Grammo Rokkaz nebo v Praze trvale usídleného Rasca. Chybět nebude ani TyNikdy! Label Jam, prezentující pod společnou vydavatelskou hlavičkou rappery jako Idea, Rest, Ryes, Paulie Garand či DJs Aka nebo Fatte.

Kromě hudby, která se bude odehrávat na dvou postavených pódiích, bude možné navštívit také spoustu různých doprovodných programů. Například ve stanu Chapeau Rouge/Freestyle Mondays bude možné v rámci Open mic jamu vidět nadějné rappery či beatboxery, kteří předvedou co v nich je. Do tohoto klání se můžete připojit samozřejmě i vy. Dalším lákadlem, především pro milovníky adrenalinových sportů, je Freestyle exhibice mistra světa ve Freestyle BMX Jana Jílka.

Serial Hip Hop Fest 2011Vyznavači tance si pak přijdou na své v taneční škole podle Julie Šurkové nazvané Street Dance School, kde můžete posléze nejen protančit celou noc, ale také vyhrát hodnotné ceny. A nebyl by to hip hopový festival, kdyby chybělo místo vyhrazené pro umělce s barvou. Postavena by měla být přes 60 metrů dlouhá zeď určená ke Grafficon graffiti jamu, kde se můžete vyjádřit i vy sami. Ve večerních hodinách pak proběhne exhibice pozvaných umělců. Do konečného výčtu nesmíme zapomenout zahrnout ještě Poker stan, kde si budete moci zahrát cashgame, nebo Game Zone se stolními fotbálky a basketbalovými koši.

Na festivalu měli vystoupit ještě jména jako King Magnetic, Cashis, Reef The Lost Cauze, Young U, Freestyle a Spinz, ale kvůli nízkému počátečnímu předprodeji se organizátoři rozhodli hudební line-up o tyto muzikanty ostrouhat. Na druhou stranu však byla snížena cena vstupenek na pouhých 500 korun, což je při obvyklém vstupném za letní festivaly velmi příjemné. Lístky můžete zakoupit online v síti Eventim nebo na místě a to za stejnou cenu. Serial Hip Hop Fest se bude konat ve dnech 29. a 30. července v lokalitě kempu Josef v jihomoravských Dubňanech.


Text: Petr Míčko
Foto: Serial Hip Hop Fest

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Jak u českého publika obstál Ice Cube na Hip hop Jamu?
Mystic Sk8 Cup ovládli Brazilci, Češi hned v závěsu
Závěr Mighty Sounds kazilo počasí, fanoušci to ale nevzdali
High Jump 2011: Ukažte, jak umíte skákat


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání