Markéta Konvičková pokřtila své nové DVD

Markéta Konvičková - křestObjev roku v několika hudebních soutěžích - tím se může honosit mladá talentovaná zpěvačka Markéta Kovičková, která včera v pražském Hard Rock Café pokřtila DVD se záznamem svého koncertu. Kmotry byli Michal David a Vendula Auš Svobodová.


Interiér Hard Rock Café na Malém náměstí v Praze nebyl vybrán náhodně. Odtud je totiž záznam DVD „Markéta Konvičková Hard Rock Cafe Live 2010“. To mapuje její turné nazvané „Křížem Krážem 2010“, které mladá zpěvačka absolvovala v minulém roce. Zajímavostí je, že se jedná o první tuzemské album, které vzniklo v prostorách tohoto věhlasného podniku.

Nové DVD i album
Markéta Konvičková - křestDesku pokřtili kmotři Michal David a Vendula Auš Svobodová. Křtilo se stylově, album se polévalo chlazenou kávou. Proč ale byli vybráni zrovna tito kmotři? Michal David se, pokud si vzpomínáte, aktivně účastnil soutěže ČeskoSlovenská Superstar, kde Markéta účinkovala a vidí v ní velký potenciál. Vendula Auš Svobodová se s ní setkala v souvislosti s charitativní činností. „Markéta, i když je mladá, tak má vyvinuté silné sociální cítění,“ sdělila, čeho si mimo jiné cení a připomněla, že mladá zpěvačka spolupracuje s nadací Kapka naděje. Přítomen byl i Petr Šiška, který Konvičkovou zastupuje. Nadneseně prozradil: „Markéta má velmi ambiciózního tatínka, což je mimochodem i můj kamarád. Ten za mnou chodil a říkal, že má dceru, která umí zpívat, tak ať s tím něco udělám. V Superstar jsem pak viděl, že Markéta ten talent skutečně má,“ prozradil Šiška.

Markéta prozradila, že se chystá na další desku, která se bude natáčet pod vedením amerického kytaristy a producenta Steva Walse, jenž doprovází například Norah Jones. „Album bude jiné než to předchozí,“ řekla Konvičková s narážkou na svůj debut Markéta Konvičková - křest„Na šňůře perel“. Protože atmosféra křtu byla uvolněná, dodala ještě zpěvačka se smíchem: „Pokud jste ale neslyšeli mé první album, tak stejně nebudete mít představu, jaké bude to následující.“ Nebyl to však zdaleka jediný vtipný moment této akce. Když Markétu moderátor Míra Hejda vyzval, aby ukázala tzv. kohoutka (grimasa, při níž se stáhnou koutky úst k sobě), fotografové nestačili mačkat spouště. „To zítra v bulváru budou titulky ‚Nezletilá Markéta Konvičková se opila‘,“ glosoval pohotově Petr Šiška.

Markéta Konvičková Hard Rock Cafe Live 2010
DVD nabízí stěžejní písně z alba „Na šňůře perel“, ale také pár coververzí písní od interpretek jako Pink, Rihanna, Duffy nebo Tina Turner. Pokud jste tedy nestihli koncert, máte nyní možnost zakoupit si záznam z Hard Rock Café.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Aneta Šimonková
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Markéta Konvičková: Připravuje novou desku s americkým producentem
Nové hudební počiny čekají bujaré křty - na co se můžeme těšit?
Festival Cirkus Cirkus zná svého vítěze
Slavíci jsou v kleci. Bílá, Gott a Kabáti znovu získali prvenství

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání