Hudební festivalové ceny rozsvítí Staroměstské náměstí

Hudební festivalové ceny 2010
Ve středu 29. září bude patřit pražské Staroměstské náměstí nové anketě s názvem Hudební festivalové ceny. Řada kapel či interpretů se může těšit na ocenění v devíti různých kategoriích. O jejich umístění rozhodovali přes léto návštěvníci na devatenácti hudebních festivalech pomocí dotazníků.


Hudební festivalové ceny 2010Premiérový ročník této ankety bude jako svůj vůbec první přímý přenos v historii vysílat TV Public a už nyní běží na pořad velké množství upoutávek. „Dlouho jsme zvažovali živý přenos, a když přišla nabídka na Hudební festivalové ceny, tak byla odpověď ano nasnadě,“ prohlásil Roman Buťa z TV Public a doplnil. „Pro diváky, kteří nemají možnost sledovat přenos v televizi, bude možnost ho sledovat také na internetu.“ Vstupné na samotnou akci na Staroměstském náměstí pak bude zdarma. Během večera, který budou moderovat Petr Šiška a Lenny Trčková, vystoupí kapely jako No name, Divokej Bill, Wohnout, Xindl X, UDG, ale i Bára Zemanová či Markéta Konvičková. Každý z interpretů zahraje jen jednu divácky oblíbenou písničku. „Ani nevím, co budeme hrát. To se asi dozvíme až na místě,“ řekl k neobvykle koncipovanému večeru zpěvák Xindl X.

 

Kromě vystoupení samozřejmě dojde také k samotnému vyhlášení ankety. Nominace v jednotlivých kategoriích odkryli pořadatelé ve čtvrtek na tiskové konferenci a povolaní lidé už výsledky znají. Hudební fanoušci na devatenácti letních festivalech vybírali z šedesáti kapel a patnácti samostatných interpretů, kteří museli zahrát přes léto alespoň na třech festivalech, a to v následujících kategoriích: Interpret, Kapela, Pop a Rock, Hip Hop a Dance, Ska a Reggae, Metal, Hard Rock a Punk a nakonec Festivaly. Navíc bude vyhlášena také Cena diváků a Celkový vítěz. Kromě kategorie Festivaly, kde je pět nominovaných, se v ostatních sekcích odkryla jen trojice nominovaných v abecedním pořadí. „Budou tam určitě nějaká překvapení pro hudební fanoušky, ale zřejmě ne pro samotné pořadatele festivalů,“ uvedl k výsledkům Artur Kaiser z pořádající agentury PromoProdukce a. s. Také pro festivaly budou výsledky inspirací. „Určitě to přispěje k tvorbě line upu pro příští rok,“ dodala Nikol Poselová za festival Otvírák.

 

Samotné pódium na Staroměstském náměstí se bude stavět už tři dny před začátkem akce. Na starosti ho má stage desinger a scénograf Martin Hruška. „Celá stage je určitě největší, co kdy byla na Staroměstském náměstí. Snažili jsme se, abychom šli festivalům příkladem,“ poznamenal Hruška. Měla by mít rozměry 30x30x15 metrů a bude na ní použito přes dvě stě světel. Veškeré vybavení doveze osm kamionů a několik dalších vozů. Režii přenosu má na svědomí Adam Rezek, který režíroval například i udílení hudebních cen Anděl. Celá akce začne ve středu 29. září ve 20 hodin.

Hudební festivalové ceny 2010Užší nominace Hudebních festivalových cen:

Interpret: Dan Bárta, Jiří Schmitzer, Xindl X
Kapela: Divokej Bill, Sto zvířat, Vypsaná fixa
Pop, Rock: Divokej Bill, Vypsaná fixa, Wohnout
Hip Hop, Dance: Indy a Wich, Pio Squad, PSH
Ska, Reggae: Fast food Orchestra, Sto zvířat, Tleskač
Metal, Hard Rock, Punk: Arakain, Krucipusk, Škwor
Festivaly: Benátská noc, Colours of Ostrava, Masters of Rock, Mighty Sounds, Rock for People

 
Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání