Daniel Landa sklízí úspěch, už probudil oheň v Bratislavě i Ostravě!

daniel landa„U-ruz! U-ruz!“ skandovalo několika tisícové publikum pár vteřin po zaznění prvních tónů. Daniel Landa nenechal svoje fanoušky čekat, jako to mají hudební hvězdy často ve zvyku, a ŽITO TOUR v Bratislavě a Ostravě odstartoval téměř načas. Na pódium přišel s pokorou, osobně podal ruku spoustě přítomným v kotli a při loučení se poklonil celé aréně. To vše za pomoci hvězdné kapely a ohnivé show.


„Těžko říct, jak se budou lidi chovat. Můžou mě třeba i vypískat,“ odpovídal zpěvák během jednoho rozhovoru těsně před začátkem prvního koncertu v Bratislavě. Pár minut před osmou večerní se v obou městech shromáždilo několik tisíc Danových fanoušků. Někoho by mohlo překvapit, že to nebyli pouze tvrdí chlapi. Mezi davem se našla velká spousta žen a mladých lidí do 30 let. Landovi písničky přitáhly všechny bez rozdílu věku, pohlaví či povolání.

Důkazem, že Daniel Landa skvěle sestavil playlist, bylo neustále zpívající publikum. Lidé reagovali celé dvě hodiny a došlo i na slzy dojetí. Zajímavou částí koncertu byla píseň „Ktož jsú Boží bojovníci“, kterou Dan zpíval sám a v druhé polovině ho přišel na pódium doprovodit Václav Noid Bárta. O dokonalost zážitku se Daniel nestaral sám. Celou šňůru ho doprovází velcí profesionálové – kytarista Tomáš Vartecký, Karel Mařík, Jakub Antl, Miloš Meier, Václav Noid Bárta, Sabina Křováková a Míša Nosková.

Z vystoupení sálá obrovská energie a dobrá nálada. Pódium, které je ve tvaru runy GIBU, nutí všechny vystupující být stále v pohybu. Když Daniel zpívá k jedné straně publika, Noid baví tu druhou. Vokalistky Míša a Sabina, když zrovna nezpívají, snaží se z fanoušků dostat maximum. Každý, kdo je viděl na vlastní oči, se musí domnívat, že se mezi sebou znají dlouhou dobu. Paradox je, že kapela byla sestavena Tomášem Varteckým teprve před nedávnem a navzájem se poznávali až na zkouškách ještě před pár dny.

Podle Daniela Landy je toto turné v takovém rozměru poslední. Nazývá je svolávacími koncerty. Příští rok se totiž uskuteční 12. 9. v Praze Velekoncert, na který si už teď mohou kupovat zvýhodněné vstupenky k pódiu návštěvníci ŽITO TOUR. Návštěvnost Velekoncertu se odhaduje na několik desítek tisíc lidí. Jeho fanoušci jsou věrní, kupují si oblečení s jeho symbolem – runou Gibu (dar), znají texty zpaměti a rozumí jejich významu. Oba koncerty proběhly naprosto bez komplikací. ŽITO TOUR pokračuje do Pardubic, Brna a Prahy. V Praze je téměř vyprodáno a na místě bude přes 10 tisíc lidí.

Příští rok ho mimo Velekoncertu čeká splnění další kejkle v rally a v potápění na nádech.
Podívejte se na 2. díl Mystery show - URUZ, která dokumentuje jeho profesionální zápas v thajském boxu. Režisér snímku je Filip Renč.

ŽITO TOUR 2014
21. 11. 2014, 20:00 – Bratislava, SLOVNAFT Arena
23. 11. 2014, 20:00 – Ostrava, ČEZ Aréna
25. 11. 2014, 20:00 – Pardubice, ČEZ Arena
27. 11. 2014, 20:00 – Brno, BBV pavilon P
29. 11. 2014, 20:00 – Praha, TIPSPORT Arena

Vstupenky na ŽITO TOUR 2014 jsou v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz a TicketPortal – www.ticketpotral.cz v cenových kategoriích: 490 Kč, 590 Kč a 790 Kč.

 


 Text: Karen Mchitarjan
Foto: Oficiální foto interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání