PROBUDÍM SE VČERA - Jak se natáčí český film

Probudím se včeraUž je tomu pár měsíců, co jsme vás informovali o natáčení nové české komedie režiséra Miloslava Šmídmajera, která dostala jméno PROBUDÍM SE VČERA. V hlavních rolích se představí Jirka Mádl, Eva Josefíková, Filip Blažek a řada dalších známých herců a osobností. Ještě si chvíli počkáme, než se snímek objeví v kinech, premiéru bude mít až příští rok v březnu. Prozradíme vám, jak film vznikal, osobně jsme se zajeli podívat na jeden z natáčecích dnů.


Abychom viděli, jak takové natáčení probíhá v praxi, vybrali jsme si pro naši návštěvu jednu z náročnějších scén, a sice „Školní sraz po dvaceti letech“. Obtížný byl tento natáčecí den především proto, že se na place v jednu chvíli pohybovalo velké množství herců a komparsistů. Bylo opravdové umění ohlídat, aby každý stál na svém místě, pohyboval se tím správným směrem a mluvil v pravou chvíli. Ani herci to neměli jednoduché. Každá část se natáčela několikrát – aby byli všichni snímáni ze správných úhlů, nikdo nepřekážel v záběru, bylo dobré osvětlení a co teprve přeřeknutí nebo jiní šotci. A přesto všem přítomným vydržel po celou dobu úsměv na tváři a dobrá nálada.

Probudím se včeraV jednu chvíli Filip Blažek tančil před kamerou a o pár minut později si už povídal se svými kamarády ze školy, které ztvárnili Tomáš Matonoha a David Matásek. Všichni odváděli svou práci s dokonalou přesností jako švýcarské hodinky. „Stop,“ ozvalo se po chvíli a režisér Šmídmajer si ve vedlejší místnosti kontroloval právě pořízený materiál. Následovala krátká pauza, během níž si všichni trochu oddechli. To už ale přicházely maskérky, aby herce zkontrolovaly a upravily. Přepudrovat nos a čelo, srovnat kravatu, opravit rtěnku a už se mohlo točit nové kolo. Mezi dalšími, koho jsme na natáčení mohli spatřit, byli například Viktor Preiss, Simona Postlerová nebo Dana Černá.

Ve filmu PROBUDÍM SE VČERA se však objeví mnohem víc známých herců a osobností. Kromě Filipa Blažka ztvární hlavní roli Jiří Mádl a Eva Josefíková. Ti si zahrají po boku Miroslava Táborského, Nely Boudové, Petra Nárožného, Zlaty Adamovské, Svatopluka Skopala, Borise Hybnera, Ljuby Krbové, Martina Zounara či Bohumila Klepla. Jak můžete sami vidět, výběr je rozmanitý. Ač vsadili tvůrci na známá osvědčená esa, snažili se zároveň odbočit od obsazení těch herců, kteří se v současné době objevují v českých filmech až příliš často. Místo toho osvěžili snímek o nečekané osobnosti, jako je například Roman Šebrle v roli tělocvikáře. Přečtěte si také rozhovor s Jirkou Mádlem - Jirka Mádl: Mám dvě adeptky, ke kterým se vrátím.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Probudím se včera

SOUVISEJÍČÍ ČLÁNKY:

Jirka Mádl: Mám dvě adeptky, ke kterým se vrátím
Závěrečná klapka filmu Probudím se včera klapla
Skončilo natáčení české komedie Probudím se včera!
Zapojte se do tvorby nového českého filmu

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání