Zapojte se do tvorby nového českého filmu

film Probudím se včeraNaše kinematografie bude obohacena o další snímek pojmenovaný Probudím se včera. V nové české komedii ze školního prostředí si zahraje například Jiří Mádl, Martina Válková, Viktor Preiss nebo Ljuba Krbová. Jeho součástí však můžete být i vy! Zapojte se do právě probíhající soutěže svou vtipnou historkou ze školních lavic – dvě nejlepší budou využity ve filmu, jejich autoři finančně odměněni a navíc dostanou i malou roli ve filmu.


„Probudím se včera“ bude vyprávět příběh Petra Kováře, který je povoláním pedagog a u svých studentů je velmi oblíbený. Tento čtyřicátník má ale bohužel smůlu na vztahy. Dostane však jedinečnou příležitost vrátit se do svých studentských let, konkrétně do června roku 1989. Proč je toto období tak důležité? Petrovi se naskytne příležitost vyznat lásku své spolužačce Elišce. Nyní už totiž ví, že jedině ona pro něj byla vždy ta pravá. Ač je mu znovu osmnáct, paměť čtyřicátníka mu zůstává. A i když se to může hodit ve vztahu, ze školních povinností už rozhodně vypadl. A tak ho čeká nejedno překvapení a legrační příhody.

film Probudím se včeraRežisér Miroslav Šmídmajer obsadil do hlavní role mladého Petra herce Jiřího Mádla. Ten se na filmovém place střetne například s Viktorem Preissem, Zlatou Adamovskou, Miroslavem Táborským, Milanem Steindlerem nebo Nelou Boudovou. Můžeme se však těšit i na nové tváře a dosud neobjevené talenty. Natáčení snímku odstartovalo 27. června a potrvá do 5. srpna. V kinech by se měl snímek „Probudím se včera“ objevit příští rok v únoru.


Zapojte se také do připravovaného filmu
Pokud chcete obohatit novou komedii o váš vlastní zážitek ze školních lavic, máte jedinečnou příležitost. Až do pondělí 11. července probíhá soutěž o nejlepší gagy. Zadání jsou dvě. Prvním má být vtipná historka ze školní jídelny. Vymyslete komickou mini akci či gagovou situaci v jídelně, která by se mohla odehrát v druhém plánu, na pozadí hlavního děje a přitom uniknout ostražitému pedagogickému dozoru. Pokud jste třeba do školní jídelny nechodili, máte ještě druhou možnost. Napsat jaká nejveselejší historka se vám vybaví z výuky ruštiny. Tentokrát máte vymyslet situaci, která by se mohla odehrát v druhém plánu na hodině ruštiny, kdy se Petr snaží rozpomenout na své zapomenuté znalosti ruštiny a na azbuku.

Dvě nejlepší zábavné historky budou odměněny honorářem ve výši 3 tisíce korun. Výherci navíc dostanou příležitost, aby se osobně přišli podívat na natáčení filmu a pokud budou mít zájem, dostanou v něm dokonce i malou roli.

Rovněž se můžete zapojit do hlasování o to, jakou píseň z 80. let byste rádi ve filmu „Probudím se včera“ slyšeli. První scéna se bude odehrávat u táboráku, kdy může zaznít „To všechno odnes čas“ od Matuška, Uhlířův „Severní vítr“ nebo hit Michala Davida „Nesnáším loučení“. Druhý song, o kterém můžete rozhodnout, zazní na zábavě. Nominované šlágry jsou „Reklama na ticho“ od Habery, „Ak niesi moja“ v podání skupiny Elán nebo „víš lásko“ od Ivety Bartošové.


DALŠÍ INFORMACE A PRAVIDLA SOUTĚŽĚ ZDE


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bio Illusion

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání