Skončilo natáčení české komedie Probudím se včera!

Probudím se včeraV pátek 5. srpna skončilo natáčení nového snímku, který nese název Probudím se včera. V komedii ze školního prostředí se v hlavní roli představí Jirka Mádl, Eva Josefíková a Filip Blažek. Natáčení se konalo na různých místech republiky po dobu třiceti dní. Na konec srpna je však naplánováno ještě dotáčení některých záběrů, které se kvůli deštivému počasí nepodařilo zrealizovat dříve. Chcete vědět o více zajímavostí?


První srpnový týden skončilo natáčení snímku „Probudím se včera“. Středoškolský profesor nemá štěstí ve vztazích a neustále vzpomíná na svou školní lásku Elišku. Když se mu naskytne možnost vrátit se do minulosti, aby se s ní znovu setkal a napravil, co kdysi promeškal. Natáčení završilo těsně po půlnoci 6. srpna v prostorách postmoderního Studia Avion v Praze. Realizovala se zde jedna z klíčových scén, kdy se hlavní hrdina Petr Kovář (Filip Blažek) setká s odborníkem na cestování v čase Doktorem Prubnerem (ztvárnil Petr Nárožný).

Probudím se včeraCelý štáb se pak sešel o několik hodin později v žižkovské restauraci Kopyto. Režisér a producent Miloslav Šmídrmajer poděkoval všem přítomným za jejich skvělou a obětavou spolupráci na tomto projektu, který byl velmi náročný. Tím spíš, že letošní počasí v létě nebylo k filmařům příliš vlídné. Všichni se ale jednotně shodli na tom, že atmosféra na natáčení byla mimořádně pohodová, a že by si rádi toto skvělé natáčení zopakovali. Tento netradiční výlet do minulosti a zpátky měl naštěstí dobrý průběh nejen pro filmové hrdiny, ale i pro celý štáb.

Komedie se natáčela po dobu třiceti dní na různých místech, konkrétně v Praze, Litoměřicích, Lovosicích, Ploskovicích a Veltrusech. Na place se během natáčení vystřídalo přes šedesát herců a na dvě stě komparsistů, spoustu práce měla také klapka, která se zastavila až po více jak devatenácti stech klapnutí. S malou dotáčkou se však ještě počítá na 28. srpna. Jde o scény, které se měly natáčet už dříve, ale kvůli deštivému počasí a odjezdu Jiřího Mádla do zahraničí, nebylo možné je zrealizovat. Členové štábu i herci si nemohou vynachválit příjemnou a pohodovou atmosféru, jež po celou dobu vládla na place.

Premiéra filmu je naplánovaná na březen příštího roku, scénář pochází z rukou Lumíra Holčáka. Od pondělí 8. srpna bude komedie „Probudím se včera“ v rukou střihače Adama Dvořáka, který jí spolu s panem Šmídmajerem dodá konečnou podobu. Už brzy se však můžete těšit na upoutávku k filmu.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Probudím se včera

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Zapojte se do tvorby nového českého filmu
Dramatickou road-movie Rodina je základ státu uvidíte zanedlouho v kinech
Jana Eyrová: Mia Wasikowska vdechla své postavě vášnivou duši
Natáčení snímku DonT Stop jede na plné obrátky


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání